i5 -750 Aşırı Isınma Sorunu

viaccess

Hectopat
Makaleler
9
İşlemci fanımdan uzun süredir ses geliyordu bugün söküp temizledim her yeri toz olmuş, termal macununda eskidiğini fark ettim un gibi ince olmuş kasayı aldığımdan beri hiç işlemci fanını çıkarıp temizlememiştim ( 5 yıldır. ) Neyse taktım geri yerine sonra sürerim macunu diye. Üstünde Casper'ın taktığı dandik bir fan var.

Boşta 56 derece falandı, Prime95'i indirdim stress testi yapayım diye. Testi başlatınca işlemci sıcaklığı 3-5 saniye içerisinde direk 99 dereceye çıktı. Ne yapmalıyım fikirleriniz neler ? (Bu konuyu açarken de 69 derece.)

Elimde macunum bulunmadığı için sürmedim, eskisi halen duruyor. Soğutuyu tam oturttuğumdan eminim 4 tane çıt sesi gelmişti. İşlemcimde Intel Core i5-750.

Ben bir ara macunu değiştireyim. Peki bu macunlar hava alınca mı (fanı söktüğümden) yoksa uzun süre değişmeyince mi kuruyor ?

Macunun kalitesine göre değişir ama orada fazla hava almaz sadece sıcaklıktan dolayı deforme oluyordur. Teknik olarak başka bişi aklıma gelmmiyor.

Senede 1 yenilemekten daha güzel birşey yoktur.:)

Hangi macunu alıcam diye düşünürsen; ben Xigmatek Powerful'u öneriyorum. F/P oranı çok iyi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı