I5 7500 için termal macun önerisi

Ltn Krypto

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığındada belirttiğim gibi işlemcim (Intel Core I5 7500) için kaliteli bir termal macun almak istiyorum. Bunun için sizlerden termal macun önerisi bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye

Thermal Grizzly Kryonaut hepsinden daha performanslı. Maker Nano da alabilirsiniz tabi. Maker Nano'yu daha önceden önerme sebebim Thermal Grizzly Kryonaut'un Türkiye pazarında olmamasıydı. Şimdi Nanokatalog'a geldiği için ülkemizde erişebileceğiniz en performanslı termal macun Thermal Grizzly Kryonaut.

İçindeki bilişenleri bilemiyorum.

Hangisi iyidir, kötüdür diye yorum yapmak cahilce olur.

Termal macunların teknik özellikleri hakkında bilginiz yoksa bu sizin cahilliğiniz.

Termal macunların termal iletkenlik, viskozite, partiküllere yayılma performansı, iletken partiküllerin boyutu, yoğunluk, hacim direnci, termal direnç gibi bir çok teknik özellikleri bulunur ve bunlar büyük önem taşıyor. Detaylı teknik özellikler karşılaştırılarak ve performans testlerini araştırarak en iyisini bulmak zor değil. Yüzeyler arası ısı aktarımının kırılma noktası iki yüzeydeki termal iletkenliğin ne derecede etkin sağlandığıdır. Termal macunların teknik özellikleri burada çok büyük rol oynamakta.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı