i5-7500 Sisteme nasıl ThrottleStop ile OC yapılır?

• Konuyu başlatan Lyk7a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 303

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
RAM
8GB DDR4
Ekran kartı
gt1030
Anakart
H110M4 C2H 003
İşlemci
i5-7500
Benim 6 yıldır kullandığım bir sistem vardı şimdi yeni bir sistem aldım ve eski sistemimi kardeşime verdim, oyun oynarken Forza Horizon 4 Fortnite gibi oyunları oynarken FPS düşmesi yiyor ve çok kasıyor. Bende ThrottleStop diye bir uygulamayı kullanarak azcıkta olsa performansını arttırmak istiyorum, fakat nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok yardımcı olur musunuz? Bu arada bu bilgiyi vermek işinize yarar mı bilmiyorum ama 4-5 ay sonra kardeşimin sistemini de yenileyeceğiz yani kısa süreliğine FPS artırma performans artışı mümkün müdür?

Benim 6 yıldır kullandığım bir sistem vardı şimdi yeni bir sistem aldım ve eski sistemimi kardeşime verdim, oyun oynarken Forza Horizon 4 Fortnite gibi oyunları oynarken FPS düşmesi yiyor ve çok kasıyor. Bende ThrottleStop diye bir uygulamayı kullanarak azcıkta olsa performansını arttırmak istiyorum, fakat nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok yardımcı olur musunuz? Bu arada bu bilgiyi vermek işinize yarar mı bilmiyorum ama 4-5 ay sonra kardeşimin sistemini de yenileyeceğiz yani kısa süreliğine FPS artırma performans artışı mümkün müdür?

Sonuçta 6 yıl, Bence normal. Ayrıca ekran kartı eski. İşlemci de aynı şekilde. OC yapmak için o programlara bakmayın, MSI Afterburner indirin geçin.

MSI Afterburner üzerinden ekran kartına OC yapabilirsiniz. Sıcaklıklar ne durumda? Belki çok ısındığı için drop giriyordur.

Sonuçta 6 yıl, Bence normal. Ayrıca ekran kartı eski. İşlemci de aynı şekilde. OC yapmak için o programlara bakmayın, MSI Afterburner indirin geçin.
Peki OC nasıl yapcağım o konuda fikrim yok.

MSI Afterburner üzerinden ekran kartına OC yapabilirsiniz. Sıcaklıklar ne durumda? Belki çok ısındığı için drop giriyordur.
Peki OC nasıl yapacağım bir de sıcaklık için kontrol etmem gerekiyor.

Peki OC nasıl yapcağım o konuda fikrim yok.

Peki OC nasıl yapacağım bir de sıcaklık için kontrol etmem gerekiyor.

OC Hakkında internette pek çok video vardır. Technopat Sosyal'de dahil. Sıcaklığa da görev yöneticisinden bakabilirsiniz. İşlemci için CPU Temp gibi programlar gerek.

10 dakika oynadım ve durum bu kart 50 dereceyi geçmiyor geçince FPS düşmesi yiyip tekrar 50'ye düşüyor. Bir şeyi yanlış mı yapıyorum acaba.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-05_132810560.png
    resim_2023-03-05_132810560.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı