Engin Korkmaz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün yeni bir sistem topladım montajını kendim yaptım ve sisteme Windows 10 kurdum sistem normal bir şekilde çalışıyor fakat bilgisayar kapanmıyor. Ben sorunu Windows 10'dan olduğunu düşündüm ve bilgisayara yeniden Windows 7 kurdum ama maalesef sorun devam ediyor. Forumda yazan bir çok şeyi denememe rağmen bir türlü çözüm bulamadım.
Aşağıdaki çözümleri uygulamama rağmen bilgisayara sanki yeniden başlatma komutu vermişim gibi davranıyor. Hatta kapatma tuşuna 5 saniye basılı tutsam bile yeniden başlıyor.
Ancak güç kaynağının düğmesini kapattığımda kapanıyor.

Denediğim fakat işe yaramayan çözümler;
Güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı devre dışı bırakmak.
Aygıt yöneticisinden PC'yi yeniden başlatan aygıtların işaretini kaldırdım.
BIOS'u güncelledim ve varsayılana yükledim.
Bilgisayarı CMD'den, başlat menüsünden ve tuşa basarak kapatmayı denedim.
Virüs ihtimaline karşı "C" ve "D" Diskine format attım.

Not: Sistem ilk açıldığında boşta olduğu zaman rahat bir şekilde kapanıyor ama oyun açıp 2 dakika sonra kapatsam bile sistem kapanmayıp yeniden başlıyor.

Sistemim;
  • Cooler Master G650M 650W Güç kaynağı
  • MSI H270 M3 Gaming 2400MHZ DDR4 Anakart
  • MSI GTX 1060 Gaming X 6G Ekran kartı
  • Intel Core i5 7500 İşlemci
  • Kingston Hyperx Fury 8GB 2400MHZ DDR4 RAM
  • Kingston 120GB V300 SSDNow SSD (Değişim yapılmadı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerinde kasa bahlantılarını doğru yaptığından emin ol. Kablolar doğru ise güç tuşunu kablosunu çıkarıp el ile açıp kapatmayı dene. Kısa devre yaparak açıp kapatmayı dene.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı