i5 7500 Subnautica FPS Düşüş Sorunu

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar oyundayım; su altına falan dalarken bazen FPS drop yaşıyorum aniden, geçiyor. Bazen de FPS düşüyor 40 - 50'ye kadar. Bu da kasmasına yol açıyor. Neden olabilir? Sistemim oyun için yeterli.
Sistemim:
i5 7500
1050 Ti
8 GB DDR4 2400 MHz RAM
Oyundayken görev yöneticisini açtığım zaman bellek 2350 MB gibisinden kullanıyor GPU %100, ve HDD ara sıra %60'a çıkıyor. GPU kullanımı %100 olması darboğaz konusu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Subnatica Unity oyun motoru ile yapılmış. Sisteminde sorun yoksa oyundan kaynaklı olabilir.
Unity ile yapılan oyunlarda performans sorunları çok yaşanıyor.
Oyunun rehber sayfasında bazı yöntemler sunulmuş. Onları deneyebilirsin.
Steam Community :: Guide :: Subnautica Troubleshooting
Ya da oyunda bazı grafik ayarlarının kalitesini düşürebilirsin.

Peki @26318 Şimdi Fraps video çekme programı varya onu açınca Fortnite veya Hello Neighbor ( Unreal Engine ) girince Directx hatası veriyor fakat çalışıyor fraps oyunda neden olabilir birde Hello Neighbor'da bazın beni başka yerlere koyuyor yürürken falan 5 - 6 metre ötesine atıyor ve bir keresinde oyundayken böle GIRRRR Sesi geldi oyundan hani Komşu DI DI DI DI DI DI DI niye kovalıyor ya orası GIRRRRRR GURRR diye cızırtı gibi sesle oldu ama oyunda gram kasma yok gram takılma yok neden olabilir ? Hello neighbor erken erişimde olduğu içinmi ? oyunum orjinal değil ( hello neighbor ) bu kadar uzun yazdım teşekkürler :) @26318, ha birde Raft oyununda takılma mevcut mouse takılıyor gibi oluyor ama mouseyi ellemesemde normal W A S D yapsam yine takılıyor neredeyse 5 saniyede 1 baktım internette oyun otomatik save alırken FPS düşüşleri gibi birşeyler olabiliyormuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı