İ5 7500 termal macun nasıl sürülür?

yh57

Kilopat
Daha fazla  
İ5 7500 işlemciye termal macun sürdüreceğim fakat alacağım termal macunun çok yoğun ve sakız gibi bir yapısı olduğunu söylediler ve sürmeyerek değil ortasına mercimek tanesi kadar koy dediler. Hangisini yapayım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer macun kaşığı varsa tamamen yayarak kullanabilirsiniz ama yoksa ortasına sıkarakta kullanılabilir.

Etrafına bulaştırmadan işlemci üzerine biraz sıkın. Sonra bunu kart aracılığıyla işlemcinin üzerine eşit bir şekilde yayın. Bir sıkıntı olmaz. Şimdi mercimek tanesi kadar koyarsan soğutmanın baskısıyla işlemci üzerinde yuvarlak dışa doğru azalan bir şekil çıkar. Bunu ben pek sağlıklı bulmuyorum.

İ5 7500 işlemciye termal macun sürdüreceğim fakat alacağım termal macunun çok yoğun ve sakız gibi bir yapısı olduğunu söylediler ve sürmeyerek değil ortasına mercimek tanesi kadar koy dediler. Hangisini yapayım sizce?
Bazıları mercimek tanesini gibi kadar sıkıp üstüne fanı koyuyor. Bazıları ise bir miktar koyup bir kağıt yardımıyla eşit bir şekilde işlemcinin üstüne dağıtıyor. Ben bunu tercih ediyorum. Youtubede bununla ilgili birçok video var. Hangisi kafana yatarsa onu tercih etmelisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı