i5 7500 ve GTX 1060 6GB sistem yükseltme önerisi

PurpsDope

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Şehir dışında devlet üniversitesinde bilgisayar mühendisliği kazanmam üzerine, bana çok yardımcı olacak bir yükseltme önerisi lazım. Buradaki asıl maksat oyun oynamak için bilgisayarı yükseltmek, zaten böyle bir PC kesinlikle üniversite için yeterli.
Gelelim konumuza;
-i5 7500
-16 GB 2400MHz RAM
- Gigabyte Windforce 1060 6 GB
- ASUS Prime B250M-PLUS anakart.

Genellikle PUBG oynuyorum ve 1080P'de 144 FPS'leri stabil şekilde almak istiyorum. Para konusunda upgrade için 2-3 bin gözden çıkarabilirim belki 4 bile olabilir. Sizce neyi değiştirmem gerekiyor teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4e kadar destekleyebiliyosan @efedesu nun dediği gibi şuanki sistemi satıp rtx veya rx sistem topla çünkü sistem upgrade yaparsa biraz daha iyi bir sistem olur ama sistemi satıp üstüne para ekleyip sistem toplarsan çok daha iyi bir oyuncu bilgisayarı yapabilirsin.

Mevcut sisteminizi satıp üstüne 3-4 binlira ekleyerek çok güncel ve güçlü bir sistem toplayabilirsiniz. Sistem toplama amacınız oyun odaklı ise size şunu önerebilirim. Sisteminizi tahmini ortalama 2000e sattığınızı varsayıyorum (kabaca tahmini salladım) Bütçenizin 6bin TL olduğunu düşünelim. (1080p 144hz monitör olarak varsaydım)
R5 3600 - 1300-1400TL
B450 - 500-700TL
2*8 3200MHZ CL16 RAM - 500-700TL
500GB M2 SSD - 350-550TL
600W 80+ PSU - 250-400 TL
Ekran kartı olarak 2070 veya RX5700XT (gelecek olan ASUS-MSİ-GGBYT gibi custom soğutmalı)
(Bir tık uçmuş olabilirim :) )

Son düzenleme:
satıp yenisini toplamak da mantıklı tabii ki, ama ben işlemcimi satıp atıyorum i7 7700 alsam, ekran kartını 1080 falan yapsam, bu upgrade bana max 2, bilemedin 3'e gelir. yani böyle bir sistem de yeter bana. İşlemciyi öyle yapsam anakart sorun çıkarır mı?

satıp yenisini toplamak da mantıklı tabii ki, ama ben işlemcimi satıp atıyorum i7 7700 alsam, ekran kartını 1080 falan yapsam, bu upgrade bana max 2, bilemedin 3'e gelir. yani böyle bir sistem de yeter bana. İşlemciyi öyle yapsam anakart sorun çıkarır mı?

Tabiki de uyumlu olur hocam.Çünkü ikiside 7.nesil.Hiçbir sorun çıkartmaz.

Öyle de yapılabilir sizin tercihiniz, zaten 3-4binlirayı gözden çıkarmışken çok daha güçlü daha güncel ve tekrar sıfır parçalarla toplanmış daha uzun ömürlü bir sistem olacağı için ben yukarıda yazdığımı önerdim. Mevcut parçalar sonuçta sanırım 2yıllık veya daha fazla , zarar etmeden piyasa fiyatında satıp yükseltmek de ileriye dönük olarak yapılabilir bir hareket tercih sizin elbette..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı