i5 7500 ve GTx 1060 Oyunlarda FPS Düşüşü

Deneuvel

Hectopat
  • Ekran kartı: GTX 1060 6GB
  • İşlemci: i5 7500
  • RAM: 8 GB
Başlıkta da belirttiğim gibi bu sistemde düşük ayarlarda bile FPS düşüşü yaşıyorum. Youtube'tan benim sistemimle çekilmiş Benchmark videolarında başkaları ultra ayarlarda 60 FPS alabilirken ben sadece yüksek ayarda bile 60 FPS'i zar zor görüp onda da anında 30 FPS'lere düşüp oyun anlık donmalar yaşıyor ne yapacağımı bilemedim. Sorunuma yardımcı olabilecek en azından fikir verebilecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda bu sorun yaşıyorsun?
Anlık FPS düşmesi bellek, virüs, sıcaklık, bakımsız ya da bozuk disk kaynaklı olabilir.
Bağlantıdaki rehbere göre sorun yaşadığın oyunun içinde CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerinin ekran görüntülerini paylaş.

Son düzenleme:
Sistem kullanacak ram bulamadığı için droplar yaşaman normal ram takviyesi yapmalısın birde oyun HDD üzerine yüklü ise onunda etkisi var

Arkadaşlar cezam vardı geç yazdığım için kusura bakmayın. Başlığın neden bu hale evrildiğini anlamadım. Ben "Assassin's Creed Origins Fps Düşüşü" başlığıyla açmıştım konuyu. Verdiğim sistemle Gta 5, BF 1 gibi oyunları ultra ayarlarda sıkıntısız oynamış olmama rağmen bu oyunda inanılmaz Fps sıkıntıları yaşıyorum. Sanırım oyunun kendisiyle ilgili bir sorun internette bu sorunu yaşayan yüzlerce insan var fakat çözüm bulabilmiş değiller.

Arkadaşlar cezam vardı geç yazdığım için kusura bakmayın. Başlığın neden bu hale evrildiğini anlamadım. Ben "Assassin's Creed Origins Fps Düşüşü" başlığıyla açmıştım konuyu. Verdiğim sistemle Gta 5, BF 1 gibi oyunları ultra ayarlarda sıkıntısız oynamış olmama rağmen bu oyunda inanılmaz Fps sıkıntıları yaşıyorum. Sanırım oyunun kendisiyle ilgili bir sorun internette bu sorunu yaşayan yüzlerce insan var fakat çözüm bulabilmiş değiller.
Dostum zaten Origins optimizasyon özürlü bir oyun kasması normal, çok güçlü bir işlemci istiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı