i5 10300H GTX 1650 Oyunlarda FPS Düşüşü

Erayy Can

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni bir laptop aldım temmuz gibi, 3-4 ay oluyor yaklaşık fakat bir problemim var. Yaklaşık 1-2 aydan beri FPS problemlerim başladı. Normalde eskiden Valorant'ta 200 CS:GO'da 300 alırken şu an Valorant'ta 100 CS:GO'da 200 zor almaya başladım. BIOS güncel, ekran kartı güncel oyunlar düşük ayarlarda. Sistem: i5 10300H GTX 1650 8 GB RAM. Her şey güncel.

Bu arada konuya gelecek olursak laptop 10 sene kullandım ve dikkat ettiğim şey yeni alındıktan birkaç ay sonra FPS düşüyor.

Isınma sorunudur, fan çalıştıkça içinde toz doluyor eninde sonunda yetmemeye başlıyor bu da performans düşürtüyor ya da direkt kapatıyor bilgisayarı.

Bu arada konuya gelecek olursak laptop 10 sene kullandım ve dikkat ettiğim şey yeni alındıktan birkaç ay sonra FPS düşüyor.
Kanka galiba termal macunun kurumasından ya. Ben garantiye yollayıp 8 GB ram taktırıp termal macun yenileteceğim. Masaüstü gibi olmasa da eski haline gelir yine. Hatta daha iyisine, dual channel ile.

Sonuç olarak oyun oynanacaksa laptop tavsiye etmiyorum.

En iyisi bir o kadar pahalı olsa da GeForce NOW :D
Elektrik faturası yerine ona veriyorsun parayı, internetinde iyiyse de tadından yenmez.

Hiç denemedim ama iyi internet istiyor diye biliyorum.

Ben ucuzken denemiştim de internetim iyi olmadığından biraz düşük çözünürlükte oynamak zorunda kalmıştım. O zamanlar o parayı hak ediyordu ama şimdi pek öyle söylenemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı