i5 7500 ve GTX 1660 Super düşük FPS sorunu

Merdovski

Kilopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Intel i5 7500 Sisteme temiz Windows 10 kurduktan sonra yeni aldığım MSI GTX 1660 Super ekran kartını ve yeni 650W PSU'yu taktım. Bütün sürücülerini yükledim, arayüzden her şeyi yüksek performansa çektim. Fakat oyunlarda çok kötü FPS alıyorum. Eski kartım RX470 Nitro+'da 120 FPS aldığım oyunda 1660 Super'le 70 FPS'i geçmiyor. Sizce %30 darboğaz olsa bile eski karttan daha iyi FPS almam gerekmiyor mu? Bahsettiğim oyundayken CPU kullanımı %100, GPU kullanımı %15 olarak gözüküyor. Afterburner'dan takip ettiğimde sıcaklıklar 65 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle yazmışsınız işlemci kullanımı eğer %100 e çıkıp ekran kartınız yüzde 10,15 seviyelerinde kalıyorsa bu darboğaz olayıdır. Çünkü grafik kartı kendini tam gücüyle kullanamıyor işlemci yetişemiyor ona. RX 470 ile GTX 1660 S arasında fark var çünkü almış olduğunuz kart daha güçlü bir kart RX 470' e kıyasla.

CPU frekansın ne durumda? Oyun sırasında gözlemleyebilir misin? Hatta çekirdek çekirdek bakarsan sevinirim.
CPU frekanslarını paylaşır mısın? Oyun sırasında afterburner ile (GPU-CPU kullanım, sıcaklık, frekans ve RAM) bilgi verebilirsin bize.
Söylediğin uygulamaları kapat bu verileri elde ederken.
Geç açılma durumu için ekran kartını çıkartıp sistemi onboard kart ile açma şansın var mı?

1660 Super ile benzer performans gösteren 1660 Ti ile i3 8100 (i5 7500) testinde, Assassin's Creed Odyssey gibi işlemciyi aşırı zorlayan bir oyunda bile, sizin söylediğiniz gibi bir darboğaz oranı söz konusu değil. Ring Of Elysium'un da Odyssey kadar işlemci kullandığını düşünmüyorum, bu yüzden sorununuz büyük ihtimal başka bir yerde. Bu arada @Kadir_m 'in de belirttiği gibi Msi Afterburner ile (CPU - GPU çekirdek hızları frekanslar, RAM, sıcaklık gibi) parametreleri oyun içi aktif edip SS paylaşabilirseniz çok iyi olur.

i3 8100 (i5 7500) + GTX 1660 Ti + 16 GB RAM

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı