1660 Super ve 3500X düşük FPS sorunu

spnfan

Hectopat
Yeni sistem aldım her 20dk da bir sistemim 30 FPS gösteriyor 30 FPS göstermesi bir şey değil fakat 30 FPS göstermesine rağmen aşırı takılıyor hem de bayağı. Minecraft'da da aynı For Honor adlı oyunda da aynı 20 dakikada bir aşırı takılıyor ve 1-2 dk sürüyor. Normalde 200 300 FPS ayrıca.
Monitörüm bayağı eski dönüştürücü kullanıyorum bunla ilgili olabilir mi veya değilse neyle ilgili.

Sistemim.
1660 Super Max 60 C gördüm.
3500X Max 76 gördüm.
8 GB RAM.

MSI Afterburner adlı programdan bakıyorum FPS'de 30 gösteriyor sade monitör oyle gostermiyor monitör benim bildiğim anca görüntüyü kastırabilir FPS etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de RTX 2060 R5 2600 işlemciyle oynuyorum. Ben de düşük FPS alıyorum incelemelere göre. Hatta bazen AC Odyssey'de takılmalar bile oluyor ama bunu biraz da olsa düzelttim. NVIDIA denetim masasında performansa al. Sonra 3D seçeneklerini olabildiğince azalt. Ben aslında şu videonun NVIDIA denetim masası kısmındakileri yaptım :). Az da olsa arttı FPS değerlerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam konu hakkında yorum yapamıycam fakat taş gibi sistem kurmuşsunuz 8gb ram nedir ilk fırsatta yükseltmelisiniz
çok ağır oyunlar oynamadığım için şuanlık gerek yok
Ben de RTX 2060 R5 2600 işlemciyle oynuyorum. Ben de düşük FPS alıyorum incelemelere göre. Hatta bazen AC Odyssey'de takılmalar bile oluyor ama bunu biraz da olsa düzelttim. NVIDIA denetim masasında performansa al. Sonra 3D seçeneklerini olabildiğince azalt. Ben aslında şu videonun NVIDIA denetim masası kısmındakileri yaptım :). Az da olsa arttı FPS değerlerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğini yapıcam fakat benimki hatta daha üstünde testlerin fakat her saniye yaşanmıyor bu olay 20 30 dakikada bir 30 fps yazıyor ama max 1 2 fps gösteriyor ekranda ve 1 2 dakika sürüyor
30FPS yazıyorsa monitörle alakası yok. Sistem HDD'ye mi kurulu?
sistem ssd ye kurulu ama monitörün bi 8 9 yılı var dönüştürücü ile bağlanıyorum
ya 1660 superli sistem boyle bisi olur mu ya
ve en azindan 30 fpsdede bi akıcılık olur ama 4 5 fps ana ekran ya ve fps nin gostergi yanda 16.2 ms gibi bisi var değişiyor surekli oney

Dosya Ekleri

• 20200810_115519.jpg
    20200810_115519.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı