i5 7500 vs R5 2600

Çözüm
Anakart desteklemiyorsa muhtemelen kullanamazsınız ama 2. RAM'i alırsanız işlemcinin yükü düşecek ve FPS droplar bitecek.
Ben yanlış okumuşum pardon şu an elinizde 7500 varmış. Mantıklı olmaz çünkü 1060 ile darboğaz yapacak bir işlemci değil. Ekran kartını değiştirene kadar götürür.
RAM’leriniz 8GB ise 16 yapın işlemci kullanımı düşer.
Anakarttan darbogaz yapmaz yani. Öyleyse rami yükseltiyorum.
Ben yanlış okumuşum pardon şu an elinizde 7500 varmış. Mantıklı olmaz çünkü 1060 ile darboğaz yapacak bir işlemci değil. Ekran kartını değiştirene kadar götürür.
RAM’leriniz 8GB ise 16 yapın işlemci kullanımı düşer.
Bir sorum daha olucak. Anakartim 2133 mhz destekliyormuş. Ramimde 2400 mhz. Ancak 7. Nesil bir islemci kullaniyorum. Rami 2400 mhz kullanma sansim var mi ?

Son düzenleme:
RAM’leriniz 8 GB ise 16 yapın işlemci kullanımı düşer.

Konuya geç yazıyorum fakat aynı işlemciyle aynı ekran kartını kullanıyorum ve işlemciye binen oyunlarda sürekli %100. örnek olarak Valorant grafikleri fullediğim ve çözünürlüğü 1080'de kullandığım halde hala %100 kullanımda ve sürekli fan sesi ya da o sırada Alt Tab'a atıp tarayıcıya girerken zorlanma oluyor.

@Flapers, aynı işlemciyle GTX 1060 6 GB'ı yaklaşık 3 yıldan beri o Valorant da dahil olmak üzere birçok modern oyunda herhangi bir sorun yaşamadan kullanabiliyorum, hatta BF V Online açıkken arka planda Chrome/DC'ye bile girebiliyorum. Bence bu noktada sisteminizde sorun var, sırf 1060 için i5-7500'ü değiştirmek biraz gereksiz olur bence.

herkese selam..konuyu hortlatmaya geldim :)
işlemci : intel pentium g4560
ekran kartı: gtx 1060 3 gb
anakart: msi h110m pro-vd
Ram : 8 gb ddr4 2133 mhz

sisteme sahibim..2. el almıştım..sistemi toplayan %10-20 performansa çok daha fazla para veremem diyip işlemciden kısmış..şimdi pubg lite orta ayarlarda bile fps düşmeleri yaşatıyor..uzak mesafedeki dokuların görünmesi gecikiyor...
kara cuma, 11 kasım ya da olursa yılbaşı gibi indirimlerde işlemciyi değiştirmek istiyorum..uygun olursa 8 gb ram de eklerim..anakart birçok işlemciyi destekliyor..

amacım özellikle pubg ve bf,cod gibi yıllardır oynayamadığım oyunları online sorunsuzca oynamak.

2. el i5 7500 ya da daha üst modeli intel işlemci almama mı tavsiye edersiniz ?
yoksa sıfır ryzen 3 3100 ,ryzen 5 2600 felan alıp anakartı da değiştirmemi mi tavsiye edersiniz ?
aşağıya yukarıya 2 seçenek aynı fiyata denk geliyor..
f/p olarak hangisini tavsiye edersiniz ?

daha sonrasında ram takviyesi yapacağım.

herkese selam..konuyu hortlatmaya geldim :)
işlemci : intel pentium g4560
ekran kartı: gtx 1060 3 gb
anakart: msi h110m pro-vd
Ram : 8 gb ddr4 2133 mhz

sisteme sahibim..2. el almıştım..sistemi toplayan %10-20 performansa çok daha fazla para veremem diyip işlemciden kısmış..şimdi pubg lite orta ayarlarda bile fps düşmeleri yaşatıyor..uzak mesafedeki dokuların görünmesi gecikiyor...
kara cuma, 11 kasım ya da olursa yılbaşı gibi indirimlerde işlemciyi değiştirmek istiyorum..uygun olursa 8 gb ram de eklerim..anakart birçok işlemciyi destekliyor..

amacım özellikle pubg ve bf,cod gibi yıllardır oynayamadığım oyunları online sorunsuzca oynamak.

2. el i5 7500 ya da daha üst modeli intel işlemci almama mı tavsiye edersiniz ?
yoksa sıfır ryzen 3 3100 ,ryzen 5 2600 felan alıp anakartı da değiştirmemi mi tavsiye edersiniz ?
aşağıya yukarıya 2 seçenek aynı fiyata denk geliyor..
f/p olarak hangisini tavsiye edersiniz ?

daha sonrasında ram takviyesi yapacağım.
Ekran kartı değiştirmeyeceksen 7500 gayet yeterli ama makul fiyata bulacağını sanmam. Özellikle 7.nesiller çok pahalı.

ekran kartı değiştirmeyeceksen 7500 gayet yeterli ama makul fiyata bulacağını sanmam. Özellikle 7.nesiller çok pahalı.

ekran kartı değiştirmeyeceğim. İndirimlerde sıfır Ryzen 5 2600 veya Ryzen 3 3100-3300 falan kovalayacağım. Intel 7.nesil 2. eli fiyatına sıfır AMD Ryzen + yeni anakart düşünüyorum. Ama çok bilgisi olan biri olmadığım burada kullanan arkadaşlara sormak istedim.

Geri
Yukarı