i5 760 102 dereceyi gördü

Merhaba. Daha önce de işlemcimin sıcaklığı hakkında konu açmıştım. O zaman en fazla 93 dereceyi görmüştü. Bugün GTA 5'te 102 dereceyi gördü. İşlemcinin mi anakartın mı bilmiyorum ama BIOS'ta crazy diye bir özellik var. i7 870 performansına alabiliyorum 3.06 ve 3.36 GHz yükseltebiliyorum. Bu dereceyi 3.36'dayken gördüm. Normal hızına döndürünce ekran kartımla darboğaz çoğalıyor. 3.36 GHz'de iken biraz da olsa yok oluyor darboğaz. Soğutmamın GHz düşürmeden bir şansı var mı?
Hocam 102 çok ciddi bir sıcaklık bence 102 işlemcinin sıcaklığı değildi genede sıcaklığından memnun değilseniz termal macunu değiştirmenizi öneririm. :D

Çok aşırı yüksek bir değer. En son ne zaman temizlediniz? Termal macun ve fan temizliği düzenli olarak yapılmalı. Ben de 1-2 ay öncesine kadar i3 540 işlemci vardı. Termal macun unutmuştum temizlikten sonra 104 dereceye ulaşıp kapanmıştı. Sonra termal macunu koymayı unuttuğumu fark ettim. Termal macun koyduktan sonra bayağı bir düşüş oldu. 50 derecelere düştü.

Merhaba. Daha önce de işlemcimin sıcaklığı hakkında konu açmıştım. O zaman en fazla 93 dereceyi görmüştü. Bugün GTA 5'te 102 dereceyi gördü. İşlemcinin mi anakartın mı bilmiyorum ama BIOS'ta crazy diye bir özellik var. i7 870 performansına alabiliyorum 3.06 ve 3.36 GHz yükseltebiliyorum. Bu dereceyi 3.36'dayken gördüm. Normal hızına döndürünce ekran kartımla darboğaz çoğalıyor. 3.36 GHz'de iken biraz da olsa yok oluyor darboğaz. Soğutmamın GHz düşürmeden bir şansı var mı?
Turbox sanırım. 1. Nesil 10 yıllık ve soğutması kötü bir işlemci olduğu için normal. Termal macun yenile ve fan temizliği yap.

102 olamaz. 100 derece sistemin kendini kapatması lazım zaten, bence başka şeye baktın.

Hayır 102 derece başka hiçbirşeye bakmadım ortalama 87 90 arası bugün Max 102'i gördü.
102 derece çok fazla. Eğer GHz düşürmek istemiyorsan iyi bir macun ve soğutucu alman gerekebilir.

Ya da GHz'yi düşüreceksin, kaçarı yok. Tabii bu dediklerimi yapsan da maksimum 10 derece düşer.

En iyisi GHz düşürmek.

Bende Xigmatek Apache Plus var. Bütün işlemcilerde stok fanın önüne geçmiş. Ama ben onu takınca boşta 78 dereceye çıkıyor.
Turbox sanırım. 1. nesil 10 yıllık ve soğutması kötü bir işlemci olduğu için normal. Termal macun yenile ve fan temizliği yap.

Her eski bilgisayar Turbox olmak zorunda sanırım herkesten bu tepkiyi görüyorum ve Turbox değil ve termal macun yeni yeniledim.

Son düzenleme:
Bende Xigmatek Apache Plus var. Bütün işlemcilerde stok fanın önüne geçmiş. Ama ben onu takınca boşta 78 dereceye çıkıyor.
Büyük ihtimal yanlış takıyorsunuz. Ben de taktığımda sürekli çıkıyordu, 105 derecelere ulaşıyordu ben de bir süreliğine çıkmaması için kasayı yatay koymuştum :) Sonra başka birisi düzeltti, yanlış takmışım.
Geçen seneki konuya neden mesaj atıyorsunuz? Güzel hort.
Ben de görmedim @Yanlız adam mesaj atınca yeni sandım :D

Geri
Yukarı