i5 760 almaya deger mi?

Elimdeki karti yukseltme gibi bir planim yok bu nedenle Xeon islemciyede gerek oldugunu dusunmuyorum amacim GTA 5 gibi işlemci somuren oyunlari darbogaz olmadan oynamak evet kartin ayarini yukseltince darbogaz ortadan kalkiyor ama bu sefer FPS dusuyor umarim anlasilir bir cevap olmustur.
Zaten X3440 alırsanız bu kartla düşük ayarlarda açarsınız, FPS'niz yine yüksek olacak ve darboğaz imkanı olmayacak, ayrıca ileride 1060'a kadar da ekran kartı yükseltmesi yapabilirsiniz. Yine de i5-760 yerine bunu tercih etmenizi önerirdim çünkü i5 760 ile arasında fiyat farkı pek yok fakat performans konusunda büyük fark var.

Zaten X3440 alırsanız bu kartla düşük ayarlarda açarsınız, FPS'niz yine yüksek olacak ve darboğaz imkanı olmayacak, ayrıca ileride 1060'a kadar da ekran kartı yükseltmesi yapabilirsiniz. Yine de i5-760 yerine bunu tercih etmenizi önerirdim çünkü i5 760 ile arasında fiyat farkı pek yok fakat performans konusunda büyük fark var.

İlginiz için tsk işlemci yonunde haklisiniz lakin X3440 overclock yapmadan hizinin pek yukselecegini sanmiyorum X3460 baktim neredeyse alacagim islemcinin iki kati bende caydim bu sistem için yukseltme dusunmuyorum i5 760 HD 6670 ekran karti ile yeterli gibime geliyor orta ayarlarda Valorant ve Fortnite gibi oyunlari rahat acar.

İlginiz için tsk işlemci yonunde haklisiniz lakin X3440 overclock yapmadan hizinin pek yukselecegini sanmiyorum X3460 baktim neredeyse alacagim islemcinin iki kati bende caydim bu sistem için yukseltme dusunmuyorum i5 760 HD 6670 ekran karti ile yeterli gibime geliyor orta ayarlarda Valorant ve Fortnite gibi oyunlari rahat acar.
X3440 OC olmadan da güçlü sayılır, sadece daha uygun fiyata daha iyisini almanızı önermiştim ama karar sizin tabii. Hayırlı olsun.

Hocam oneriniz için tsk 1 nesil bir islemciye o kadar para vermek icime sinmiyor zaten o kadar masrafa girecek olsam alirdim Xeon 3460 ve besleyebilecegi bir guncel kart overclock yapardim 120 liraya alacagim i5 760 GTA de umarim darbogazi ortadan kaldirir kaldirmazsa zaten ufak bir overclock yapacağım.

i5 760 var bende sonradan X3440'a geçtim CS:GO'da bariz bir FPS artışı oldu. GTA 5 akıcı oynuyordum X3440 daha iyiydi. Orta ayarlarda oynuyordum. GTX 760 ile durum böyleydi beklentinizi karşılar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı