i5 760 Sistem yavaşladı

Dervişoğlu

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba.

Yakın zaman da ekran kartım yandığı için yeni kart almak durumunda kaldım eski 9800 GT şimdi ise GT 1030 aldım. Ekran kartı değiştikten sonra bilgisayarım aşırı derece de yavaşladı normal kullanım, oyunlara neredeyse hiç girmiyor. Format attırdım değişen bir şey olmadı fikri olan var mı acaba?

i5 760 işlemci.
NVIDIA GT 1030 2 GB ekran kartı.
8 GB RAM 600 watt PSU ve 1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 1030'un son driver sürümünü yüklediniz mi? Ekran kartı sıfır mı bu arada? Furmark testine bir sokar mısınız FPS değerleri normal mi bir bakalım.
İşlemciniz ekran kartınıza yetmiyor.
Darboğaz yapıyor.
Normal kullanımda ne darboğazı? Adam normal kullanırken de sorun yaşıyor. Oyunlara direkt giremiyor.

Sürücülerle alakalı bir sorun olabilir, ekran kartı sürücüsü doğru yüklenmiş mi bakmak lazım. Ekran kartı yandıktan sonra belki başka bileşenlere de zarar gelmiştir, HDD de arızalanmış olabilir. Sistemi test etmek lazım, format atan bilgisayarcıya götürüp her bileşeni test etmesini söyleyin iyi olur.

Normal kullanımda ne darboğazı? Adam normal kullanırken de sorun yaşıyor. Oyunlara direkt giremiyor.

Ufak darboğazlar mesela i5 3300'e GTX 1030 takarsan oyunlarda darboğaz olayını görürsün. Fakat ilk seri i5'e yeni bir GTX 1030 takarsan açılırken bile darboğaz yaptığını hissedersin.

Ufak darboğazlar mesela i5 3300'e GTX 1030 takarsan oyunlarda darboğaz olayını görürsün. Fakat ilk seri i5'e yeni bir GTX 1030 takarsan açılırken bile darboğaz yaptığını hissedersin.

Hiçbir nesildeki herhangi bir 4C/4T i5 işlemci GT 1030 gibi bir karta darboğaz yapmaz, zayıf bir kart.

Geri
Yukarı