i5 7600 ve GTX 1060'lı sistem için yükseltme tavsiyesi

Pavyon

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İşlemci: i5 7600.
Anakart: MSI H270 Gaming m3.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB)
Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
SSD-HDD: Samsung 250GB / WD 3.5" 1TB.
PSU: Cooler Master B600 ver2.
Kasa: Corsair Spec-Alpha

15 bin TL'ye kadar yükseltme yapabilirim. Oynadığım oyunlar genelde işlemci ağırlıklı şu an FiveM'de RP yapıyorum. Kullandığım işlemci yeterli gelmiyor, ekran kartıma uyumlu anakart, işlemci, RAM takviyesi yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz günümüzde eski denilebilecek bir sistem. Bu sistemi ikinci elde 6K civarına satıp 20 bin ve üzeri bütçede hazır bir sistem almanız faydanıza olacaktır.

15 bin TL'ye kadar yükseltme yapabilirim. Oynadığım oyunlar genelde işlemci ağırlıklı şu an FiveM'de RP yapıyorum. Kullandığım işlemci yeterli gelmiyor, ekran kartıma uyumlu anakart, işlemci, RAM takviyesi yapmak istiyorum.
Yukarıdaki forumdaşlarımın dediği gibi sistemi satıp yeni sistem alın. 21K'ya güzel sistemler bulunabilir.

Kardeşiniz falan varsa bu sistemi ona hediye edip 15000 TL'ye yeni bilgisayar alırsanız hem o mutlu olur hem sen. Yoksa direk sat 21K'ya iyi sistem dizilir.

Öneriniz var mı peki hocam bütçemi biraz zorlarım 20 bin TL'ye kadar.

En mantıklı bu gibi geldi bana. Bunun da işlemci soğutucusunu ve anakartını daha sonraları değiştirseniz iyi olur. Veya eğer AMD ekran kartlı olsa da olur diyorsanız kesinlikle bu sistem:

Asrock Challenger serisinden 3 fanlı harika bir soğutmaya sahip olan bir ekran kartı var içinde.
Performans olarak RTX 3060 Ti'lı sistemde 5600 işlemci var o daha iyi. Bunun dışında bir performans farkı yok. DLSS teknolojisi çok umrunuzda değilse eğer AMD'li sistem daha mantıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı