i5 7600k mı yoksa FX X8 8350 mi?

DivineCougar

Kilopat
Yer
Kırklareli/Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
Tarih Öğretmeni / Web Design
Arkadaşlar iki ayrı sistem topladım. Çok kararsızım arada bayağı bir fiyat oynuyor. Sizce bu farka değer mi?

AMD Sistem;

amd.JPG

INTEL Sistem;

intel.JPG

İntel tarafında B serisi anakart kullanmışsın K ibareli bir işlemci kullanmanın ğek bir anlamı yok overclock yapamazsın.O yüzden ya işlemcini 7600, 6600 yada Z serisi bir anakartla 7600K'yı overclock yapabileceğin bir anakart al. Bellekleri 2133MHz'lik seç.

Teşekkürler bilgilendirme için 7600 almam daha mantıklı peki ramleri 2400 de kullanamaz miyim ?

AM3+ artık öldü almanın bir mantığı yok. Kaby Lake çok daha yeni ve performanslı bir işlemci ama ben AMD almak istiyorum derseniz AMD Zen mimarisi beklemenizi öneririm.

Sanırım HDD' niz var. Onun dışında güzel sistem.

Evet hdd var sisteme onuda eklicem :) Son attığım sistemin Anakartını MSI Z270 GAMING PRO CARBON Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3800MHz(O.C.) olarak değiştirdim. Daha iyi olduğu kanısındayım.. Yarın gidip alacağım parçaları..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı