i5 8250U 90 derece

Alioguz328

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende ASUS laptop var. İşlemcim i5 8. nesil oyunlarda 90 dereceleri görüyor. Termal macun ve fan temizligini yeni yaptım. Hafif masadan yüksek kullanıyorum hava alsın diye. Bu değerler normal mi?

Sistem: 8 GB RAM, MX110 2 GB grafik kart, 1TB HDD, i5 8250U işlemci, Windows 10 Pro 64 Bit.

Arkadaşlar bende ASUS laptop var. İşlemcim i5 8. nesil oyunlarda 90 dereceleri görüyor. Termal macun ve fan temizligini yeni yaptım. Hafif masadan yüksek kullanıyorum hava alsın diye. Bu değerler normal mi?

Sistem: 8 GB RAM, MX110 2 GB grafik kart, 1TB HDD, i5 8250U işlemci, Windows 10 Pro 64 Bit.
Undervolt edilerek daha serin çalışması sağlanabilir.
Onun dışında normal sayılabilir.

Oyun için tasarlanmamış, pil ömrü için tasarlanmış günlük bir işlemci. E günlük kullanım için tasarlandığı için soğutması düzgün olmayan bir model. 90 derece oyunda normal bir sıcaklık en azından o işlemci için.

Aynı model işlemciye sahibim. Bende taş çatlasın 80 derece oluyor. Ayrıca 3 yıldır macun yenilemedim, temizlik yapmadım.

Sanırım benim PC'nin soğutması iyi. Güzel bir UV ile sıcaklıkları düşürebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı