i5 8250U laptopa OC yapmak

john wicks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben oyunlarda performans artışı için OC yapmak istiyorum ekran kartına ve işlemciye. Ekran kartım AMD Radeon 540X, işlemcim i5 8250u. Birkaç sorum olacak. Hangi program lazım? Laptop kullanıyorum. Peki fiyatını düşürür mü OC? Veya zarar verir mi sisteme?

Zarar evet verir.
1. eğer başarırsanız sıcaklık değerleriniz çok artar. Anakarta zarar verme şansınız var.
2. güç kaynağınız yeterli gelmeyebilir.
3. u ibareli bir işlemci OC oluyor mu emin değilim aksine en az enerji tüketen performansı düşük bir işlemcidir kendisi pil ömrü için üretilmiştir.

Merhaba. Ben oyunlarda performans artışı için OC yapmak istiyorum ekran kartına ve işlemciye. Ekran kartım AMD Radeon 540X, işlemcim i5 8250u. Birkaç sorum olacak. Hangi program lazım? Laptop kullanıyorum. Peki fiyatını düşürür mü OC? Veya zarar verir mi sisteme?

Laptoplara yapılmadığını duydum ve PC çok ısınır.

Dizüstü bilgisayarlara O.C işlemi yapılmaz. Bilgisayarınız muhtemelen ultrabook tarzı bir iş/gündelik hayat bilgisayarı. Tek fanlı ve soğutma sistemi gelişmemiş bir versiyon. İşlemciniz ise "U" serisi. Yani "güç tasarrufu" özelliğine sahip. Fazla ısınmamaya çalışan ve güç bakımından yetersiz olan bir işlemci. Eğer siz bu cihaza O.C işlemi uygularsanız o bilgisayar cayır cayır sıcaklıktan yanar. O.C yapmanız anakartı yakmanıza bile yol açabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı