i5 4210U laptopa OC

Eginli1986

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, overclock kimler biliyor tam olarak bana yardım eder misini? Bana demeyin yanar ne olur yardım eder misiniz arkadaşlar?
i5 4210U 1.70 2.40 GHz 12 GB RAM NVIDIA GT 840 m ekran kartı 240 GB WD Green SSD HP Pavilion laptop 15.6 ekran

Buna yapılmaz, çarpan kilidi açık değil işlemcinin. Ben de bunu kullanıyordum.
edit:95 derece gördüm dikkat et bu nesil ısı sorunlu.

Arkadaşlar, overclock kimler biliyor tam olarak bana yardım eder misiniz? Bana demeyin yanar ne olur yardım eder misiniz arkadaşlar?
i5 4210U 1.70 2.40 GHz 12 GB RAM NVIDIA GT 840 m ekran kartı 240 GB WD Green SSD HP Pavilion laptop 15.6 ekran.
Laptop işlemcisine overclock yapılmaz.

Yanar demeyin demişsiniz ama yanabilir işlemci o yüzden yapmamanızı tavsiye ederim.
Sonra yapıp overclocktan sonra laptop açılmıyor diye konu açarsınız sakın yapmayın.

Bence özellikler gayet iyi her oyuna yeter ancak illaki o.c yapmak istiyorsan Intel Turbo Boost programı ile hız aşırtabilirsin.
Arkadaşlar, overclock kimler biliyor tam olarak bana yardım eder misini? Bana demeyin yanar ne olur yardım eder misiniz arkadaşlar?
i5 4210U 1.70 2.40 GHz 12 GB RAM NVIDIA GT 840 m ekran kartı 240 GB WD Green SSD HP Pavilion laptop 15.6 ekran

Eğer ki Oyunlarda FPS düşük diyorsan yüksek ihtimal Intel HD grafik ile oyunları çalıştırıyorsundur oyunları GT 840M de başlatmayı dene.

Bence özellikler gayet iyi her oyuna yeter ancak illaki o.c yapmak istiyorsan Intel Turbo Boost programı ile hız aşırtabilirsin.
i5 işlemci olduğuna bakmayın eski nesil ve U işlemci. Ekran kartı ise giriş seviyesi e-spor ve bazı hafif oyunları açabilir sadece.

Turbo boost programı yok. Öyle bir özellik var ve o da OC'ye girmiyor.

i5 işlemci olduğuna bakmayın eski nesil ve U işlemci. Ekran kartı ise giriş seviyesi e-spor ve bazı hafif oyunları açabilir sadece.

Turbo Boost programı yok. Öyle bir özellik var ve o da OC'ye girmiyor.

Pardon program demişim ancak oda hız aşırtmaya giriyor hız aşırtmaya girmiyorsa ne peki?

Buna yapılmaz, çarpan kilidi açık değil işlemcinin. Ben de bunu kullanıyordum.
edit:95 derece gördüm dikkat et bu nesil ısı sorunlu.
Çarpan kilidi nası açılır

Eğer ki Oyunlarda FPS düşük diyorsan yüksek ihtimal Intel HD grafik ile oyunları çalıştırıyorsundur oyunları GT 840M de başlatmayı dene.
gt 840 m ile oynuyorum ben sadece 5 10 fps ihtiyacım var
Laptop işlemcisine overclock yapılmaz.

Yanar demeyin demişsiniz ama yanabilir işlemci o yüzden yapmamanızı tavsiye ederim.
Sonra yapıp overclocktan sonra laptop açılmıyor diye konu açarsınız sakın yapmayın.
Neden yapılmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı