i5-8250U laptopa Windows 8.1 kurulur mu?

Ugur Can Ulukaya

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
12
Ekran kartı
MX150
İşlemci
i5-8250u
Merhaba, i5-8250U işlemciye sahibim ve şu an Windows 11 kullanmaktayım. (Windows 10'dan geçiş yapmıştım.) Ben biraz daha sistemimin rahat çalışacağını düşünerek Windows 8.1 geçmeyi düşünüyorum lakin işlemci desteğinin olmadığını biliyorum 8. nesil için. Bu sorunu nasıl atlatabilirim bilgisi olan birisi yardım edebilir mi? Zamanında da Windows 8.1 kurmuştum fakat driveri farklı yollarla kurmama rağmen sağlıklı bir şekilde dahili grafik kartı (Intel HD 620) çalışmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı özelliklerdeki bir cihaza 8.1 denediğimde gerçekten çok driver sıkıntısı yaşamıştım. Wi-fi çalışmıyordu oyunlarda güç bela NVIDIA ekran kartını kullandırtmama rağmen 5 FPS alıyordum falan filan çok boş uğraşları vardı geri döndüm Wİndows 10'a.

Aynı özelliklerdeki bir cihaza 8.1 denediğimde gerçekten çok driver sıkıntısı yaşamıştım. Wi-fi çalışmıyordu oyunlarda güç bela NVIDIA ekran kartını kullandırtmama rağmen 5 FPS alıyordum falan filan çok boş uğraşları vardı geri döndüm Wİndows 10'a.
Evet, zamanında ben de denedim Windows 8.1 ve Nvidia değil lakin Intel dahili grafik kartında sorun olduğu için FPS sıkıntısı çekmiştim. Sanrıım Windows 10 geçsem daha sağlıklı olacak aldığım geri dönüşlere göre

Evet, zamanında ben de denedim Windows 8.1 ve Nvidia değil lakin Intel dahili grafik kartında sorun olduğu için FPS sıkıntısı çekmiştim. Sanrıım Windows 10 geçsem daha sağlıklı olacak aldığım geri dönüşlere göre
Normal şartlarda zaten 8.1 pek sağlıklı bir sürüm değil hocam. Hatta direk 8 serisi sorunlu ve buglu Windows 11 için pek emin değilim ama Wİndows 10 hiç bir şekilde üzecek bir sürüm değildir.

Windows 8.1 yükledim lakin arkadaşın dediği gibi FPS sorunum oldu ve Windows 10'a geri döndüm, destekleriniz için teşekkür ederim hepinize.

Geri
Yukarı