i5 8250U + MX150 laptop performans artırma

Emre.HS09

Decapat
Bilgisayarın performansını nasıl artırabilirim? i5 8250U + MX150 + 8 GB RAM var ancak performansı biraz düşük gibi. Ayrıca sürekli donuyor, normal mi? Lütfen öyle "prefetch dosyasındakileri sil" gibisinden şeyler söylemeyin. Gerçekten etkili bir şey olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin U tipinde, MX150 de güçlü bir ekran kartı değil. Sürekli donmalar hangi durumlarda oluşuyor ?
Bir klasöre girerken , bir program açarken kimi zaman yanıt vermiyor ve 10 saniye falan öyle kalıyor. Başlangıç a tiklarken bile hafiften takılmalar oluyor. İnternetten de bu sistemin oyun testlerini izledim, onlardan az daha düşük FPS alıyorum. Özellikle Battlefield 1 de

Antivirüs programınız bulunuyor mu ? Şayet klasöre girerken takılacak bir durum söz konusu olmamalı.
Antivirüs programım var evet. Acaba onu kaldirsam sadece windosun kendi antivirüs programı halleder mi? Çünkü biraz ağır olduğunu düşünüyorum, zaten virüslü sitelerle işim olmaz. Bir sorun daha var. CSGO ya demin girdim 16:9 yapınca ekranı 80-120 FPS civarı (1080p) 4:3 yapınca 250 lere çıkıyor anca bazen birden 50 lere düşüyor. Acaba bunun direk olarak çözünürlükle bir alakası var mı? Battlefield 1 de de 720 p ye dusurdugumde FPS artmiyor düşüyor ve ekran kartı kullanımı 30 Lara iniyor

•Bilgisayar aktif çalışırken donmayı hissedince görev yöneticisini açıp hangi işlem ağırlıklı donanım kullanıyor inceleyin.
•Sağ alttaki pil işaretine tıklayıp Yüksek Performans Moduna yükseltin.
Antivirüs programı faydalıdır lakin güçlü bir donanımınız olmadığından dolayı oyunlardaki fpsyi etkileyecektir. Kaldırın ve ihtiyacınız oldukça yükleyip tarama yapın.

•Bilgisayar aktif çalışırken donmayı hissedince görev yöneticisini açıp hangi işlem ağırlıklı donanım kullanıyor inceleyin.
Antivirüs programı faydalıdır lakin güçlü bir donanımınız olmadığından dolayı oyunlardaki fpsyi etkileyecektir. Kaldırın ve ihtiyacınız oldukça yükleyip tarama yapın.
Teşekkürler ederim bilgileriniz için zahmet oldu :)

Ayrıca Razer Cortex diye bir uygulama var. Kimisi işe yarıyor diyor kimi yararsız diyor. Sizin fikriniz nedir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı