i5-8250U sistemde oyunlarda FPS yükselip düşüyor

omercantr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB RAM
Ekran kartı
UHD Graphics 620
Anakart
LENOVO (model bilmiyorum)
İşlemci
i5-8250U
Arkadaşlar LoL'da mesela 120 FPS alıyorum fakat FPS'im hızlıca düşüyor ve hızlıca yükseliyor. Ani düşüş değil. 119, 118, 117 diye hızlıca düşüyor ve sonra aynı şekilde yükseliyor. Aynı şey Valorant'ta da oluyor. Sebebi ne olabilir?

Hocam laptop alındığı günden beri hiç driver güncellemesi yapılmadı. Laptop ablamın ablam da sadece bilgisayarı kullanmayı bildiği, driver falan işlerini bilmediği için büyük ihtimal her şeyin driverı eski. Sabah daha net ilgilenirim, şu an telefondayım.

Sürücüleri güncelle + olarak şu ayarı yap aşama aşama resim atıyorum.

Hocam peki ekran kartının sürücüsünü beta olarak yüklemiş olma ihtimaliniz olabilir. Bunun dışında Valorant'ta son güncelemme sonrası düşüş yaşayanlar var ama LoL'ü bilemem.
Ya aslında sorun kasması değil, oyun akıcı fakat beklediğim gibi bir performansı yok. Ve o FPS değişimleri biraz değişik. Bu arada bu FPS değişimleri gibi ping değişimleri de yaşıyorum. LoL'da normalde pingim 13 iken fighta girince 14,15 diye hızlıca yükseliyor 200 leri falan görüyor. Sonra ölüyorum ve pingim geri 13'e düşüyor. Çok saçma değil mi?

Ya aslında sorun kasması değil, oyun akıcı fakat beklediğim gibi bir performansı yok. Ve o FPS değişimleri biraz değişik. Bu arada bu FPS değişimleri gibi ping değişimleri de yaşıyorum. LoL'da normalde pingim 13 iken fighta girince 14,15 diye hızlıca yükseliyor 200 leri falan görüyor. Sonra ölüyorum ve pingim geri 13'e düşüyor. Çok saçma değil mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    131,9 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    278,6 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    61,4 KB · Görüntüleme: 35
Tamamdır hocam dediğinizi yapacağım sabah. Birşey soracağım, oyun modunun kapalı olma ihtimali ve Xbox Game Bar'ın açık olma ihtimali var bunlar düşüş yaratır mı sizce bu şekilde bir düşüş?

Tamamdır hocam dediğinizi yapacağım sabah. Bir şey soracağım, oyun modunun kapalı olma ihtimali ve Xbox Game Bar'ın açık olma ihtimali var bunlar düşüş yaratır mı sizce bu şekilde bir düşüş?

Bir nebze. Tam emin değilim. Ancak pil ayarını nihai performans yapın. Ek olarak pilde oynarsanız FPS düşüşü olur.

Hep şarjda oynuyorum.

Pil ayarını ve az önceki aşamaları yapın. Fark olacağından emimin. Buna ek olarak arama çubuğuna arka plan uygulamaları yazın. Ayara girin ve kapatın. Bu uygulamalar artık arka planda çalışmaz. Bunun dışında Lenovo vantage de oyun ayarı var ve etkili bir mod ona da bakın. Son önerim görev yöneticisine girin ve başlangıçta çalışan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın. İyi forumlar.

Geri
Yukarı