i5 8250U ve 940MX Düşük FPS

Mehmet Ali57

Hectopat
Ben 940MX laptop aldım. Oyun performans videolarına bakıyorum fakat videolardaki FPS'leri alamıyorum. Sebebini bilen varsa yazabilir mi?
Bilgisayar Bilgileri:
  • i5 8200u işlemci
  • 8 GB RAM
  • Nvidia Geforce 940MX
Bu arada driver güncel kontrol panelinden 940MX'i etkinleştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yeni aldıysanız arkaplanda bir sürü güncelleştirme indiriyor ise bu şekilde performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. BİOS sürümünüz güncel mi?

Genelde tarih değil sürüm numarası yazar. Mesela F45A gibi.
Şuan BIOS:204 yazıyor.
Sistem bilgisinde ise INSYDE CORp 204 yazıyor.
Bu arada işlemci 8200U değil 8250U yanlış yazmışım.

Recep abi benim laptopumun RAM'i 8. Frekansı 2133 fakat oyunlarda 405'e düşüyor, bu da oyunlarda düşük FPS'ye yol açıyor. Sorununn çözümünü biliyormusun?

Laptop Donanımım:
  • i5 8250U işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 940MX

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekansı genelde işlemciye bağlıdır. İşlemci frekansı düşerse RAM frekansı düşer. Bu yüzden AfterBurner ile oyun esnasında RAM frekansına bakman gerek.

8250U işlemcili laptop, bir oyun laptopu değil. Bu laptopla oyun oynarsan işlemci fazla ısınır ve frekans düşürür. Bu da sana FPS düşüşü olarak yansır.

Cihazın eğer 1 yıldan eski ise içini temizleyebilirsin. Ya da biraz daha anlıyorsan sıvı metal macun uygulayabilirsin işlemciye. İkisi de olmuyorsa ThrottleStop gibi bir yazılım kullanabilirsin işlemciyi sürekli tam yükte çalıştırmamak için.

rem frekansım oyun menüsünde 2133mhz lobide 800mhz oyun içnide ilk 5 dk 800mhz sonrasında hep 405 mhz. 800mhz de 90 fps alıyorum 405 oluyor 50 yi geçmiyor
oynadığım oyun pubg lite afterburnerdan gerekli overclock ayarları yaptım throttle stop deneyeceğim
RAM frekansı genelde işlemciye bağlıdır. İşlemci frekansı düşerse RAM frekansı düşer. Bu yüzden AfterBurner ile oyun esnasında RAM frekansına bakman gerek.

8250U işlemcili laptop, bir oyun laptopu değil. Bu laptopla oyun oynarsan işlemci fazla ısınır ve frekans düşürür. Bu da sana FPS düşüşü olarak yansır.

Cihazın eğer 1 yıldan eski ise içini temizleyebilirsin. Ya da biraz daha anlıyorsan sıvı metal macun uygulayabilirsin işlemciye. İkisi de olmuyorsa ThrottleStop gibi bir yazılım kullanabilirsin işlemciyi sürekli tam yükte çalıştırmamak için.

çok sağol recp abi sayende ultrada 60 fps alabiliyorum throttle stop ayarlarının yaparak fakat arasıra oyun 1 saniyeliğine 70 den 1 e düşüp çıkıyor buda oyunlarda droba sebep oluyor bunu nasıl engelleyebilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı