i5 8250U ve MX 130 sistemde oyunlarda drop sorunu

İşletim sistemi
Windows 10
Xbox Game Bar ile kayıt alınca durum vaziyet böyle
Eki Görüntüle 1305491
İşlemci güç limitine takılmış gördüğüm kadarıyla, UV işlemi yapabiliriz sanırım. İşlemciler aynı olduğundan dolayı benim yaptığım UV ile aynısını yapacağız. Bir sorun olmaz değil mi @erengore hocam?

BD PROCHOT tikini kaldırın.
1644870452067.png

FIVR sekmesine girin, CPU Core ve CPU Cache Offset Voltage'ı -80 yapın.
1644870135796.png
1644870146082.png

Disable and Lock Turbo Power Limits tikini işaretleyin.
1644870175122.png

Sonra TPL kısmına girin, PL1'i 45 PL2'yi 60 yapın. PL2'deki Clamp tikini işaretleyin, PL1'deki aktif olmasın.
1644870339770.png

Bir sıkıntı olmazsa FIVR sekmesinden ThrottleStop.ini dosyasına ayarları kaydetmesini isteyin. Sıkıntı olursa şimdilik bu ayarı yapmayın.
1644870526129.png

Eğer bir sıkıntı çıkarsa UV'yi -60 mV civarına çekebilirsiniz.

İşlemci güç limitine takılmış gördüğüm kadarıyla, UV işlemi yapabiliriz sanırım. İşlemciler aynı olduğundan dolayı benim yaptığım UV ile aynısını yapacağız. Bir sorun olmaz değil mi @erengore hocam?

BD PROCHOT tikini kaldırın.
Eki Görüntüle 1305500
FIVR sekmesine girin, CPU Core ve CPU Cache Offset Voltage'ı -80 yapın.
Eki Görüntüle 1305493Eki Görüntüle 1305494
Disable and Lock Turbo Power Limits tikini işaretleyin.
Eki Görüntüle 1305495
Sonra TPL kısmına girin, PL1'i 45 PL2'yi 60 yapın. PL2'deki Clamp tikini işaretleyin, PL1'deki aktif olmasın.
Eki Görüntüle 1305497
Bir sıkıntı olmazsa FIVR sekmesinden ThrottleStop.ini dosyasına ayarları kaydetmesini isteyin. Sıkıntı olursa şimdilik bu ayarı yapmayın.
Eki Görüntüle 1305501
Eğer bir sıkıntı çıkarsa UV'yi -60 mV civarına çekebilirsiniz.
Herhangi bir zarar vermez bilgisayara değil mi?

Bir zararı olacağını sanmam ben de böyle kullanıyorum, UV'de aşırıya kaçarsanız bilgisayar mavi ekran verip kapanır anca. Sonra yeniden açınca eski haline geri döner.
Derece genelde 70 civarında geziniyor ekstra olarak fan takılı 6. seviyede açık sanırım klima takmam gerekecek bilgisayara. Herhangi bir çözüm var mı buna?

Derece genelde 70 civarında geziniyor ekstra olarak fan takılı 6. seviyede açık sanırım klima takmam gerekecek bilgisayara. Herhangi bir çözüm var mı buna?
Artık 70'de gezinmez muhtemelen. 90 sınırına dayanır ama sistem performansı gözle görülür artar. @e.n.e.s 'in ayarlarını güzel yapmıştık ve herkese hitap edebilecek ayarlar.

GPU ve CPU frekans düşürmüyor değil mi artık?
Dün bi test yaptım onda nedense MSI Afterburnerde yine 405 MHzye takılmıştı. Şimdi tekrar deneyeceğim.
Dün bi test yaptım onda nedense MSI Afterburnerde yine 405 MHzye takılmıştı. Şimdi tekrar deneyeceğim.
Her şeyi baştan ayarladım ilginç bir şekilde düzeldi gibi duruyor şu anlık.
Boşta;
1644922806345.png

Son düzenleme:
O zaman oyunlardaki drop sorununun da gitmiş olması lazım. ThrottleStop için attığım mesajda son kısımdaki ayarı değiştirirseniz her ThrottleStop'u açtığınızda o ayarlar uygulanır. Bu arada yukarıdaki fotoğrafta oyundan çıkıp hemen mi çektiniz?

O zaman oyunlardaki drop sorununun da gitmiş olması lazım. ThrottleStop için attığım mesajda son kısımdaki ayarı değiştirirseniz her ThrottleStop'u açtığınızda o ayarlar uygulanır. Bu arada yukarıdaki fotoğrafta oyundan çıkıp hemen mi çektiniz?
Yok anlık oldu o. Sonra oyunda da 405mhz oldu. Eve gidince deneyeceğim o son ayarı

Geri
Yukarı