i5 8250U ve Radeon 520 laptopa macOS kurma

Emirhan Kayabaş

Hectopat
2 Haziran günü yayınlanan PC'ye macOS Mojave Kurulum Rehberi adlı videoyu izledim ve kendi kullandığım bilgisayara kurmak istiyorum. Fakat videoda ekran kartı dışında diğer parçalar çok iyi. İşlemci olsun, RAM olsun, anakart olsun. BIOS desen her şeyi farklı, ne nerede bilmiyorum. Fakat okuldaki hocam macOS gibi farklı işletim sistemleri deneyimlemenin faydalı olacağını söylemişti. Zaten daha önce VMware ile macOS kurmuştum fakat bu sanal makine ile normal bir bilgisayara kurmak.
Asıl konu Intel Core i5 8250U ve AMD Radeon 520 (R5 330) bir bilgisayara hem Windows 10 hem de macOS ağır gelip kasmalar olur mu? Çift işletim sistemi kurmak, Windows 10'da oyun vb. şeylerde ciddi FPS kaybı ve donmalara sebep olur mu? Oynadığım oyunlar LoL, CS:GO, ETS, PUBG Lite gibi oyunlarda 70 FPS orta ayarlarda rahat alıyorum. Bir de hangi macOS sürümünü kursam daha iyi olur? macOS Mojave veya mac OS High Sierra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı