i5 3230M laptopa macOS kurma

Hocam sisteminiz ile büyük ihtimalle Mojave - High Sierra - Catalina kurabilirsiniz. Daha üstünü kurarsanız pek bir performans alabileceğinizi sanmam. Technopat'daki @Yiğit Gençer in imajlarını kullanabilirsiniz. Hata olursa konu oluşturabilirsiniz.
Qualcomm Atheros AR956x
Hocam belki biraz .kext ler kurup yapabilirsiniz. Bir kaç kişi gördüm WI-FI'yı çalıştırabilen. Ama biraz sorunlu olabiliyormuş.

@EvrenX
Yalnız kurulum biraz karmaşık.
Bu imajı BalenaEtcher yazılımı ile belleğinize yazdıracaksınız. 16GB bellek kullandığımda yetmemişti.
Paragon ile diskinizin bir kısmını Apple HFS olarak formatlayacaksınız. Bazı BIOS ayarları da yapmanız gerekmekte o da imaj linkinde anlatılmış zaten.

@EvrenX
Yalnız kurulum biraz karmaşık.
Bu imajı balenaEtcher yazılımı ile belleğinize yazdıracaksınız. 16 GB bellek kullandığımda yetmemişti.
Paragon ile diskinizin bir kısmını Apple HFS olarak formatlayacaksınız. Bazı BIOS ayarları da yapmanız gerekmekte o da imaj linkinde anlatılmış zaten.

Hocam paragon ile kaç GB'lık bölümü Apple HFS olarak formatlayayım? Benim SSD 120 GB

Hocam size kalmış. Yeriniz az olduğu için maksimum 65 GB minimum 45 GB vermenizi öneririm. İstersen bilgisayara ekstra bir disk takıp oraya da kurabilirsin.
Zaten 500 GB HDD var. Hocam Bu konuda dahili ekran kartı kullanmak için bir kod verilmiş ben bu kodu tam olarak nereye ve hangi biçimde atacağım? Biliyorsanız ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim

Zaten 500 GB HDD var. Hocam Bu konuda dahili ekran kartı kullanmak için bir kod verilmiş ben bu kodu tam olarak nereye ve hangi biçimde atacağım? Biliyorsanız ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim
Hocam o bazenleri gerekli olmuyor. İlk başta sistemi kurun. Kurduktan sonra kontrol edin Ekran Kartı'nı macOS tanımış mı diye. Eğer tanımış ise kodu eklemenize gerek yok. Eğer çalışmaz ise o kodu nereye koyacağınızın bende emin değilim ama sanırım başka yollarla da ekran kartını aktifleştirebilirsiniz. Ya da Forum'dan destek alabilirsiniz.

Hocam o bazen gerekli olmuyor. İlk başta sistemi kurun. Kurduktan sonra kontrol edin Ekran Kartı'nı macOS tanımış mı diye. Eğer tanımış ise kodu eklemenize gerek yok. Eğer çalışmaz ise o kodu nereye koyacağınızın bende emin değilim ama sanırım başka yollarla da ekran kartını aktifleştirebilirsiniz. Ya da Forum'dan destek alabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam ilginiz için :D

Yeni konular

Geri
Yukarı