i5-8265U günümüzde yeterli mi?

mehmetburakduman

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
12
8265U işlemciye sahip bir laptop var. MacBook'ta sanallaştırma olayını beceremedim. Tam olarak destek sağlanan kadar Intel işlemcili bir bilgisayara geçmem gerekiyor. Bahsi geçen laptopta 4 GB RAM vardı ben kendim 8 daha ekleyerek 12 yaptım. 500GB 970 ve taze bir bataryası var. Ekran kartı olarak önemsiz ama MX250 var. Varsa tavsiyeleriniz bekliyorum.

MX250'de i5 8265U'da fena değildir, zaten hafızası, RAM'i ve bataryası da güzel, işinizi görür yani. Bende de i5 7200U ve 940MX kombinasyonlu bir laptop var ve işlemcisinin çift çekirdekli olması dışında (bazı oyunlarda çekirdek sayısından dolayı kassa da) işimi görüyor.

Şu anda Windows 11 yüklü halde kullanıyorum gayet memnunum. Eğer oyun oynamayacaksanız süper bir işlemcidir.
Yok hocam dediğim gibi sadece sannallaştırma için İntel işlemcili bir laptop lazımdı. Oyun için kullanılmayacak.
MX250'de i5 8265U'da fena değildir, zaten hafızası, RAM'i ve bataryası da güzel, işinizi görür yani. Bende de i5 7200U ve 940MX kombinasyonlu bir laptop var ve işlemcisinin çift çekirdekli olması dışında (bazı oyunlarda çekirdek sayısından dolayı kassa da) işimi görüyor.
ThrottleStop ile 27-35 derece arası çalışıyor ya memnun bırakıyor o konuda. Performans olarak memnun eder. Önceden kullanıyordum bu laptopu az çok hatırlıyorum. Hatta hackintosh bile yapmıştım :)

Yok hocam dediğim gibi sadece sanallaştırma için İntel işlemcili bir laptop lazımdı. Oyun için kullanılmayacak.

ThrottleStop ile 27-35 derece arası çalışıyor ya memnun bırakıyor o konuda. Performans olarak memnun eder. Önceden kullanıyordum bu laptopu az çok hatırlıyorum. Hatta hackintosh bile yapmıştım :)
O zaman yeniden güle güle kullanın diyelim hocam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı