i5 8265U OC değerleri aktif olmuyor

THE ROCKi

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu= İntel İ5-8265U Ram=crucial 2x8gb 3200mhz cl22 Gpu=MX130 4GB SSD=kioxia 1tb m2 ssd
Meslek
ÖĞRENCİ
RAM
16gb crucial 22cl 3200mhz
Ekran kartı
Mx130 4gb
Anakart
Hp anakartı tam billmiyorum
İşlemci
İntel İ5 8265U
Overclock ettiğim işlemcinin GHz değeri bazen OC şekilde çoğunlukla da OC'siz hali gözüküyor.

İşlemci = i5 8265U.

Isınır derseniz ısınma sorunum yok merak etmeyin.

Önceden SSD 256 GB iken ben Intel XTU OC yaptım hiç sıkıntı yoktu Windows 11'di sonra ben 1TB SSD aldım 256 lığı çıkardım.
Sonra Windows 10 Pro kurdum sonra Intel XTU yine overclock ettim en başta sıkıntı yoktu 1-2 gün sonra da geri orijinal.
GHz'sine düştü bazen de geri artıyor amam çoğu zmaan normal GHz bende dün sanırım iptal oldu dedim tekrar Intel XTU.
Yükledim geri aynı işlemleri yaptım ama sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock ettiğim işlemcinin GHz değeri bazen OC şekilde çoğunlukla da OC'siz hali gözüküyor.

İşlemci = i5 8265U.

Önceden SSD 256 GB iken ben Intel XTU OC yaptım hiç sıkıntı yoktu Windows 11'di sonra ben 1TB SSD aldım 256 lığı çıkardım.
Sonra Windows 10 Pro kurdum sonra Intel XTU yine overclock ettim en başta sıkıntı yoktu 1-2 gün sonra da geri orijinal.
GHz'sine düştü bazen de geri artıyor amam çoğu zmaan normal GHz bende dün sanırım iptal oldu dedim tekrar Intel XTU.
Voltaj vermeden mi overclock yapıyorsunuz?

Son düzenleme:

İşlemci = i5 8265U.

Anladıgıma gore bazen ocli bazen de normal hızında calısıyormus muhtemelen voltaj yetmiyor hem karışmak gibi olmasın ama laptoplar icin overclock un pek saglıklı oldugunu düşünmüyorum yine de siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı