i5 8300 %100 CPU Kullanım Sorunu

UğurCann0

Decapat
Herkese selamlar,

Sistemi yaklaşık 6 ay önce aldım hazır bir sistem, daha düne kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım fakat son 3,4 gündür Görev yöneticisine girince %100 CPU gösteriyor ve aynı uygulamalardan bir den çok gösteriyor. YENİ format attırdım ve virüs programlarıyla taradım defalarca sorunum hala devam ediyor şuan hiç bir oyun açık olmadığı halde CPU sıkıntısı yaşıyorum.
Forumdaki bilgeli arkadaşlarımız bana yardımcı olursa çok minnettar olurum çünkü artık elimden gelen bir şey yok sorunumu da çözemedim

Sistem:
  • MSI GTX 1060 Armor 6G OCV
  • Intel i5 8400
  • MSI B360M Pro-VH
  • Crucail 8 GB RAM
  • Win 10 Pro
372620
372621
372622
372623

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözer mi bilmiyorum ancak internetten 15-20 TL'ye Windows key almanı ve orijinal kullanmanı öneririm 🙂
Şu ve şu sayfadaki adımların hepsini anlatıldığı gibi yaparsanız sorunun çözülmesi gerekiyor.

Yukarıda paylaştığım sitelerdeki adımları yaptığın halde %100 CPU ise temiz kurulum yapın.
Gönderdin iki yere de ki hepsini yaptım ve sonuç gene aynı.
Temiz kurulum demişsin ama ben zaten yeni format attım bilgisayara.
Görev yöneticisine girince 'scvhost.exe' den çok fazla var bende de aynı sorun var 3 ay oldu ne kadar windows servisi kapattıysam da düşmedi
Çözümü bulamadın mı sende ?

Ben de bulamadım maalesef, ama aklımda 1 2 olasılık var.
  1. si: işlemci sistemdeki işleri çok fazla parçaya ayırarak yapıyor, bu da sonuç olarak fazla işlemci kullanımı ve işlemcinin gereksiz ısınması;
  2. si ise: bilgisayarlar hazır bilgisayar ve bunun yanında bazı donanımlarında modifiye olduğu için uyumsuzluk oluşuyor

Anlık görünüyor fakat;
genel kullanım yüksek oluyor ve oyunlarda normalden %30 daha az performans alıyorum
Sistem özelikleri
İ3 8130U 2.50GHz Turbo Boost ile 3.40
8GB DDR4 2400 MHz
AMD Radeon RX 550 2GB 128bit
Segate SATA-3 6GB/Sn 500 gb 7200rpm harddisk

Zaten belirttim performans kaybım var diye evet kullanıyorum virüs programını kaldırdığımda da aynı performans kalıyor sorun işlemcinin yetersizliğinden bence az çok işlemcinin yetersiz olduğunu görmeye başladım ekran kartı %70 alışırken işlemci %100 kalıyor fakat işlemci normal durumda da %50 lerde çalışıyor :/

Ben de bulamadım maalesef, ama aklımda 1 2 olasılık var.
  1. si: işlemci sistemdeki işleri çok fazla parçaya ayırarak yapıyor, bu da sonuç olarak fazla işlemci kullanımı ve işlemcinin gereksiz ısınması;
  2. si ise: bilgisayarlar hazır bilgisayar ve bunun yanında bazı donanımlarında modifiye olduğu için uyumsuzluk oluşuyor

Pc evet hazir sistem, fakat sonradan çıkan bir problem bu. Yani daha önceden hiç bir soru yoktu yaklaşık 5 aydır.
Servise gonderdim artik.
Anlık kullanılması normal. Görev yöneticisi her daim anlık yük bindirir. Boşuna evham yapıyorsunuz, oyunlarda performans sorunu yaşıyorsanız başka tabii.

Anlık yapan bir sey değil. Pc sürekli olarak verdiği bir sonuç bu ve oyunlarda kasma donma yapmıyor ama işlemci sıcaklığı 80,90 dereceye kadar çıkıyor.
Sürekli olarak %100 cpu göstermekde. Pc yeni açsamda aynı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı