i5 8300H + 1050 Ti vs R5 3550H + RX 560X

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı testini buldum. RX560X genelde 1-3 FPS arası geride. 1050 kartın ise baya önünde (İlk birkaç oyunu saymazsak.)

Ben yine de RAM ve depolama yüzünden 2. sistemi alırdım herhalde.

İşlemci olarak 8300H %5-6 daha iyi. Ekran kartı olarak GTX 1050ti

1.png

Üstteki değerler GTX 1050ti alttaki değerler 560X

2.png

3.png

4.png

@Code25 i5-9300H + 1650 'li bir sistem daha sağlıklı olacaktır bence :) . Ram ve depolama konusunda ikinci sistem gibi olabilir.
En uygun fiyatli öneride ki donanimli laptop nedir ?
Hocam amd islemcilerde tek slot ram olunca performans %30 daha düşük oluyor , yani sizin dediginizi alsam icindeki 2x4 rami satacam, 2x8 almam gerekecek, oda en az 500 tl daha masraf demek

2 si arasinda en iyisini almak daha mantikli o zaman 1200 1300 lira daha eklemek lazim
Beyler varmi baska fikri olan ? Yada bu fiyatta başka önerisi olan
dostum ne yaptın, satın aldın mı , aldıysan hangisini satın aldın?
1. Sistemin aynısı bende var.Almışken 16gb ram olarak al çünkü her ne kadar sistem iyi olmasa yeni oyunlarda 8gb ram yetmiyor maalesef ve bf5 gibi metro exodus gibi açık bir alana sahip olan oyunlarda çok büyük kasmalar oluyor ve fps yerlerde oluyor.
dostum memnun musun(sanırsam hp olanı aldın), tecrübeni paylaşır mısın, bende o modeli düşünüyorumda

Hocam almadım, çünkü fiyatlar bir anda 400 ila 500 tl arasında zamlandi. Acer almaya karar vermistim. Hp de ram ve ısı probleminden bahsediliyor. Acer da buz gibiymis ısınma yokmuş. Acer bu işi gerçekten biliyor bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı