i5 8300H laptopta Elden Ring kasıyor

Omarphis

Centipat
RAM
16 GB RAM.
Ekran kartı
GTX 1050 4 GB.
İşlemci
i5 8300H
Elden Ring oyununu Steam üzerinden satın alıp oyuna girdim. Windows 10 kullanıyorum sistemim tamamen güncel. Ekran kartı sürücüm de güncel. Fakat oyunu oynarken çok sık aralıklarla oyunum donuyor ve bu donma süreleri yaklaşık 7-8 saniye sürüyor. MSI Afterburner programı ile baktım, donma anında ekran kartı kullanımının %0'a indiğini gördüm. Yani ekran kartım sürekli olarak kullanım dışı kalıyor bu da oyunun sürekli olarak donup kalmasını sağlıyor ve oyunu tamamen oynanmaz hale getiriyor. Ne yapmam lazım? Lütfen biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elden Ring oyununu Steam üzerinden satın alıp oyuna girdim. Windows 10 kullanıyorum sistemim tamamen güncel. Ekran kartı sürücüm de güncel. Fakat oyunu oynarken çok sık aralıklarla oyunum donuyor ve bu donma süreleri yaklaşık 7-8 saniye sürüyor. MSI Afterburner programı ile baktım, donma anında ekran kartı kullanımının %0'a indiğini gördüm. Yani ekran kartım sürekli olarak kullanım dışı kalıyor bu da oyunun sürekli olarak donup kalmasını sağlıyor ve oyunu tamamen oynanmaz hale getiriyor. Ne yapmam lazım? Lütfen biri yardımcı olabilir mi?

Sıcaklık değerleri nedir oyun HDD kurulu ise oda yapabilir yavaş çalıştığı için donma yapıyor olabilir.

Ama dediğim gibi sorun FPS değil sorun ekran kartı kullanımının sürekli olarak 0'a düşmesi. Başka hiçbir oyunda sorunum yok Cyberpunk 2077 gibi ağır oyunlar dahil. Eski ekran akrtı sürücülerini kurmay deneyeceğim.

En güncel sürücüyü kurmak her zaman mantıklı değil manuel olarak önceki sürücüleri deneyin bir sonuç alırsınız gibi sürücü kaynaklı bir sorun gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı