i5 8400 Alınır mı?

dWight

Hectopat
Intel Core i5 8400 Soket 1151 - 8. Nesil 2.8GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci

Arkadaşlar şu yukarıdaki yazmış olduğum işlemciyi oyun odaklı toplayacağım bilgisayar için düşünüyorum. Birkaç kişiden 2.8 GHz çok yavaş olduğunu söyledi ve alma, farklı bir işlemci seç dedi. Kafam karıştı. Bu işlemci sizce iyi midir? Benim çok bir fikrim yok. Yardımcı olabilir mi bilgisayar parçalarından anlayan birisi? Herkesin yorumuna açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet de alınabilir bir model.
İşlemcide frekans çok önemli bir etken değildir.
Rakibi olan Ryzen serisine de bakabilirsiniz, eğer soğuduysanız işlemciden.
Ki benim önerim de Ryzen'de yana olacaktır.

Arkadaşlar şu yukarıdaki yazmış olduğum işlemciyi oyun odaklı toplayacağım bilgisayar için düşünüyorum. Birkaç kişiden 2.8 GHz çok yavaş olduğunu söyledi ve alma, farklı bir işlemci seç dedi. Kafam karıştı. Bu işlemci sizce iyi midir? Benim çok bir fikrim yok. Yardımcı olabilir mi bilgisayar parçalarından anlayan birisi? Herkesin yorumuna açığım.
Alınabilir ve turbo frekansı ile 4.00 GHz hızına getirebilirsin güzel bir soğutucu ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 8400'ün çekirdek sayısı günümüz oyunlarında bana göre yetersiz.
Ryzen serisine göz atmanızı tavsiye ederim.
Hem önbellek hem de çekirdek sayısı olarak parasını hak ediyor.

Gayet alınabilecek bir Fİyat/Performans işlemcisi bence. Ortalama 950-1000 TL arası
6 Çekirdek 6 i iş parçacığı ve kendi stok soğutucusu ile ekstra masrafsız turbo bost ile 4,00 Ghz e kadar çıkabiliyor. H veya B serisi ucuz anakartla çalışabiliyor. Tekli çekirdek performansı oyunlar için gayet yüksek.

Rakibi Ryzen 2600 ortalama 1100-1150 TL oda 6 çekirdek 12 iş parçacığı ve 3,9-4,0 Ghz arası hızı. Anakart olarak B350 alman lazım en az OC yapmak için. Çoklu çekirdek performansı daha iyi.
Bütçen ve ne için kullanıcağın ile ilgili hangisini seçeceğin.

i5 8400'ün çekirdek sayısı günümüz oyunlarında bana göre yetersiz.
Ryzen serisine göz atmanızı tavsiye ederim.
Hem önbellek hem de çekirdek sayısı olarak parasını hak ediyor.
Kardeşim intel oyunlarda 1080pde hala ustun ama coklu islemci isteyen 10 tane saglam oyun var ondada ryzen 1-5 kac fps onde
Intelin ama tek cekirdek performansi mukemmekl buda genel oyunlarda farki 4-9 fps falan oluyor

Beraberinde kullanacağın ekran kartı, monitör gibi parçalar ve geliştirmeye dayalı kullanıma göre tercih kişiden kişiye değişir. 1080P monitör 1060 ekran kartıyla uzun süre parça değiştirmeden kullanacaksan alınabilir.

Eger 2.8 ghz kotu dersen normal olarak
Yuksek ghz istegin varsa i5 8500 ve i5 8600

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı