i5 8400 GTX 1070 Ti FPS düşmesi Sorunu

Paradolox

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
FPS sebepsiz yere çok drop yiyor birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum. İşlemcide sorun olduğunu düşünüyorum, virüs testi yaptım sonuçlar temiz çıktı. İşlemcim i5 8400 ekran kartım ise 1070 Ti darboğaz yok ama dediğim gibi işlemciden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum. Format attım ancak düzelmedi. Sorunumu nasıl çözebilirim bundan bir hafta öncesine kadar hiçbir sorun yoktu. İşlemciye çok yük biniyor sanırsam ama hem bunu kaldıramayacak bir işlemci değil hem de sadece oyun açık.

Performans düşüşü yaşadığınız oyunlardaki değerlerdeki FPS, GPU kullanımı, işlemci kullanımı gibi değerleri Msi Afterburner ile söyleyebilir misiniz?

1587996571031.png

Performans düşüşü yaşadığınız oyunlardaki değerlerdeki FPS, GPU kullanımı, işlemci kullanımı gibi değerleri Msi Afterburner ile söyleyebilir misiniz?
Bu arada bu oyunun 9 FPS civarına düştüğü an çekildi ama MSI Afterburner göstermedi.
Buda ne olur ne olmaz diye görev yöneticisinden işlemcinin durumu:
1587996617793.png

Oyun PUBG'se normal bir durum, bu sıralar Intel işlemcili sistemlerin genelinde global anlamda birtakım teknik sorunlar mevcut, başka oyunlarda bir probleminiz yoksa bu tarz bozuk oyunlar için uğraşmaya değmez.
Yok PUBG değil evet PUBG'de de yaşıyorum bu sorunu ancak bahsettiğim oyun Fortnite. Düşük görüntü kalitesi olan oyunlarda yaşamıyorum sorunu ancak BattleField 1'de yaşıyorum.

Yok PUBG değil evet PUBG'de de yaşıyorum bu sorunu ancak bahsettiğim oyun Fortnite. Düşük görüntü kalitesi olan oyunlarda yaşamıyorum sorunu ancak BattleField 1'de yaşıyorum.

Güç kaynağı nedir? Ekran kartını Furmark ve OCCT ile test edin isterseniz bir de. Belki güç besleme ve VRM faz besleme veya voltaj regülatör ünitelerinde teknik bir problem vardır. Ayrıca işlemcilerde kolay kolay bir sıkıntı çıkacağını da düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Güç kaynağı nedir? Ekran kartını Furmark ve OCCT ile test edin isterseniz bir de. Belki güç besleme ve VRM faz besleme veya voltaj regülatör ünitelerinde teknik bir problem vardır. Ayrıca işlemcilerde kolay kolay bir sıkıntı çıkacağını da düşünmüyorum.
OCCT'den pek bir şey anlamadığım için sadece Furmark ile yaptım. Güç Kaynağı olarak Corsair VS650 kullanıyorum.
1587998482372.png

VS650 turuncu renkli olansa o model benim bildiğim kronik sorunluydu. Eğer kullandığınız güç kaynağı bahsettiğim modelse aynı oyunları başka PSU ile denemekte fayda var.

2616273-xl-a.jpg (Bunu kullanıyorsanız problem yaşamanız çok olası).

Şurdaki ayarları ekran kartı ayarlarını ellemeden dener misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Win10 bazen arkaplanda işlemciye yeni güncellemeleriyle yük bindirebiliyor. Bu işlemcinin yükünü hafifletecektir. Eğer sorun devam ederse konuşuruz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı