GTX 1070 Ti ve i5 8400 sistem FPS düşmesi sorunu

Paradolox

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bir kaç gün önce bir anda başlayan FPS düşmesi yüzünden çok sıkıntı çekiyorum virüs testi yaptım temiz, sistem geri yükleme yaptım, gereksiz dosyaları sildim ama sorunum devam ediyor FPS'in 10 gibi rakamlara indiğini bile görüyorum imleç ağırlaşıyor ve bu sadece arka planda oyun açıkken masaüstünde dolaşınca bile oluyor.
Sistemim:
GTX 1070 Ti.
i5 8400.
16 GB 3000MHz RAM.
Oyun esnasında gerekli ekran fotoğrafları bu şekilde çok anlamadığım için bir anormallik sezemedim:

1587815117331.png

Sıradaki fotoğraf sağ üstte göreceğiniz gibi FPS'in 9 sayılarına kadar indiği an:

1587815148657.png

1587815169984.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG zaten optimizasyon sorunlu bir oyun. Fortnite ve PUGB dışında problem yok ise, sorun olmaz. Genel olarak optimizasyon sorunlu oyunlar problem yaratır. Sistem geri yükleme sağlıklı değil, temiz bir kurulum ile daha sağlıklı sonuçlara ulaşırsın.
CSGO'da yüksek ayarlarda sorun yaşamazken artık FPS değerlerim daha düşük ve önceden hiçbir şekilde bir oyunda sorun yaşamıyordum Fortnite ve PUBG'de ufacık bile bir kasma yaşamıyordum hepsi bir gecede başladı ve şuan devam ediyor.

Temiz kurulum yapabilirsin. Genel olarak arka plan yazılımları, problem yaratabiliyor. Windows 10'u İndirin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bilgisayarda kullanmış olduğum lisans gitmez değil mi? Windows lisans kodumu not etmiştim bir yere tekrar girersem kabul eder mi? Temiz kurulum derken format atacağım herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı