i5 8400 için anakart önerisi

jealege

Kilopat
Merhabalar. Normalde B360M PRO-VD kullanıyordum, bozulmasından dolayı yeni anakart almaya karar verdim. B360M düzeylerinde diğer bileşenleri değiştirmeme gerek kalmayacak bir anakart önerir misiniz? Bir tık altı ve üstü de olabilir. İşlemci i5 8400.

Uygun fiyata Asus TUF Z370 Plus Gaming diye bir anakart buldum. Sistemi mi destekler mi?

Son düzenleme:
Hocam merhaba bende b 360M Pro VH ve i5 8400 kullanıyorum kaç yıldır kullanıyorsunuz özel değilse neden bozuldu yazabilir misiniz?
Hocam söylediğiniz anakartla uyumlu gösteriyor:

Hocam merhaba bende b 360M Pro VH ve i5 8400 kullanıyorum kaç yıldır kullanıyorsunuz özel değilse neden bozuldu yazabilir misiniz?
Hocam söylediğiniz anakartla uyumlu gösteriyor:
4-5 yıldır kullanıyorum oyunun ortasındayken bir anda kapandı daha da açamadım. İlk bilgisayarcıya götürdüğümde anakartın bozulmuş dedi emin olamadım başka bilgisayarcıya götürdüm oda aynısını söyledi. Aslında yaptırırım ama hazır elimde para varken üstüne ekleyip Z370 alayım diyorum.

4-5 yıldır kullanıyorum oyunun ortasındayken bir anda kapandı daha da açamadım. İlk bilgisayarcıya götürdüğümde anakartın bozulmuş dedi emin olamadım başka bilgisayarcıya götürdüm oda aynısını söyledi. Aslında yaptırırım ama hazır elimde para varken üstüne ekleyip Z370 alayım diyorum.

Anladım hocam değiştirmek tabii size kalmış bir durum fakat bir üst seviye anakarta geçmek her zaman daha iyidir. Sorduğunuz anakartın özellikleri güzelmiş benim bile canın almayı düşündü fakat bilgisayara yatırım yapacak bir bütçem yok şimdilik. Bu anakartı alırsanız deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
B360M hakkında düşüncelerim: Ben şu an aktif olarak kullanıyorum pek bir sıkıntısını görmedim bir tek RAM boşluğu 2 tane onun dışında tam fiyat performans anakartı.

Anladım hocam değiştirmek tabii size kalmış bir durum fakat bir üst seviye anakarta geçmek her zaman daha iyidir. Sorduğunuz anakartın özellikleri güzelmiş benim bile canın almayı düşündü fakat bilgisayara yatırım yapacak bir bütçem yok şimdilik. Bu anakartı alırsanız deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
B360M hakkında düşüncelerim: Ben şu an aktif olarak kullanıyorum pek bir sıkıntısını görmedim bir tek RAM boşluğu 2 tane onun dışında tam fiyat performans anakartı.
Tabii ki. Aklımda kalan tek soru işareti Z370'e geçtiğimde RAM'in sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı.

İşlemcinizin çarpan kilidi kapalı olduğu için Z serisi bir anakart almanız gereksiz olur. Tavsiyem B360 A Pro:

bazı sebeplerden dolayı bazı zamanlar 1-2 haftalığına Windows 7'ye geçmem gerekiyor. B360'ın Windows 7 desteği yok. Hem ileride upgrade yapma şansım olmaz mı?

Bazı sebeplerden dolayı bazı zamanlar 1-2 haftalığına Windows 7'ye geçmem gerekiyor. B360'ın Windows 7 desteği yok. Hem ileride upgrade yapma şansım olmaz mı?

Hocam bu konuda çok bilgim yok fakat anakartla çok bir alakası olduğunu zannetmiyorum ama tabii ki siz daha iyi biliyorsunuzudur.
İkinci söylediğinize katılıyorum ileride sisteminizi güçlendirmek istediğinizde daha rahat edersiniz.

Hocam bu konuda çok bilgim yok fakat anakartla çok bir alakası olduğunu zannetmiyorum ama tabii ki siz daha iyi biliyorsunuzudur.
İkinci söylediğinize katılıyorum ileride sisteminizi güçlendirmek istediğinizde daha rahat edersiniz.

B360'ın sitesinde driver yerinde sadece Windows 10 desteklediği yazıyor diğer işletim sistemleri için sürücü bulunmuyor. Z370'in sitesinde ise Windows 7'yi desteklediği yazıyor.

Geri
Yukarı