I5 8400 Isınma Sorunu

gork7777

Decapat
Merhaba, 2 gün önce yeni bilgisayar topladım ve işlemcim i5 8400. Oyun oynamadan önce bile 65 derece. Oyun oynarken 100 derece oluyor. Soğutucu fan almadım çünkü işlemcinin kendi fanı yeter sanmıştım. Bu konu da ne yapmam lazım, yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sürdüğünüzden emin olun.
Birazcık yaz mevsiminden kaynaklandığını düşünüyorum, benim bilgisayarımın da ısı seviyesi bırazcık arttı.
Arkadaş 100 derece CPU diyor. Yaz yüzünden benimde genel olarak kasamın sıcaklığı arttı fakat 100 dereceyi hiç görmedim. En fazla 45 derece görüyorum. Sıvı soğutma gibi soğutucular da kullanmıyorum. Sıradan fanlı bir soğutmam var.

Ben de aynı CPU'ya sahibin ve stock soğutucuyla kullanıyorum, bu tür bir durum başıma gelmedi. Yaz mevsimiyle bir ilgisi olamaz.
Fanın ayakları tam oturmamış olabilir, macun bozulmuş olabilir. Bilahare fanı çıkarıp, macunu güzelce tazeleyip, düzgün bir şekilde fanı tekrar takmanı öneririm. Bu değerler anormal.

Merhaba. Bence başka sorun var. Aynı işlemci bende var oyunda 70 görmedi. Kasa modeliniz nedir?
Xigmatek EN40124 GLARE 600W 4 Adet Kırmızı Led Fanlı CAM Kasa
Ben de aynı CPU'ya sahibin ve stock soğutucuyla kullanıyorum, bu tür bir durum başıma gelmedi. Yaz mevsimiyle bir ilgisi olamaz.
Fanın ayakları tam oturmamış olabilir, macun bozulmuş olabilir. Bilahare fanı çıkarıp, macunu güzelce tazeleyip, düzgün bir şekilde fanı tekrar takmanı öneririm. Bu değerler anormal.
Vatana gidip topladık. Onlar macun süreceğiz dediler. Ve kasayı alalı daha 2 gün oldu.
Termal macun sürdüğünüzden emin olun.

Arkadaş 100 derece CPU diyor. Yaz yüzünden benimde genel olarak kasamın sıcaklığı arttı fakat 100 dereceyi hiç görmedim. En fazla 45 derece görüyorum. Sıvı soğutma gibi soğutucular da kullanmıyorum. Sıradan fanlı bir soğutmam var.
Vatanda ki abi süreceğiz demişti.

Montajı kendiniz yaptıysanız ve bilgili iseniz tekrar söküp yeniden montaj yapınız. Ama bundan önce kasanızı daha açık bir yere koyarak test ediniz. Yani hava alamayacak bir yerde ise bu sorun yaratır.

Yaz mevsiminden dolayı sıcaklıklarda artış normal fakat stok fan yerine bütçeye göre güzel bir fan alınabilir. En kötü fan bile stok fandan iyidir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı