İşlemci Boşta 90-100 Derece Sorunu

Yusuf0000

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 30-40 dakika önce Gold'dan termal macun aldım 10 TL'ye. Cooler Master'in kaliteli yani. Her neyse termal macunsuz CPU'nun sıcaklığı 50-60 dereceydi. Macun sürdüm ve sistem boştayken bile 90-100 derece falan. Bunun sorunu nedir? Soğutucu deseniz macunsuzken 50-60 derece. İnce bir tabaka şeklinde sürdüm. Süpürge makinası ile tozları falan sildim. Sorunu ne acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
yinede tesekkürler dediginiz şeyin tam tersi yanlış takma ihtimali yok sogutucunun tam oturttturdum

Xigmatek HDT-SD964W CPU SOĞUTUCU Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks soğutucum bu

işlemcimde bu Amd FX-6100 3.3GHz Soket AM3 İşlemci Fiyatı - Taksit Seçenekle ama donanımsal bir sorun olabilirmi veya işlemcinin vaktimi geldi :D

İşlemciyi Baya Zorladım çünkü gt5 gibi oyunlarda kasıyordu
Zorlamayla alakalı olduğunu sanmıyorum. Bende G3258 var. 1 Saatlik prime95 testi ve bir çok oyunu açtım şimdiye kadar. Dediğiniz gibi zorlamadan kaynaklı olsaydı benim işlemcim çoktan bitmişti. Kasaya bir bakın. Tozlanmadan kaynaklı olabilir. Fanlardan biri bozulmuş olabilir. AMD işlemciler çok ısınırlar. Kasanızın temiz ve serin olduğundan emin olun.

Bir ara kendime bir oyun bilgisayari toplamistim ilk deneyimimdi ve acemisiydim..
Bilgisayarimdan dunmadan bir deyisiklik yapiyordum..
En son bir kasa aldim eski kasadaki parcalari yeni kasaya taktim.. Pcyi actim
Her parca gayet nomal calisiyordu..
Ama birsey dikkatimi cekti..
Islemci faninin full olarak calismasi ve vok ses yapmasi hatirladigim kadari ile islemci sicakligi bosta 70 80 dereceydi.

Sistemi islemciyi zorlayan birsey yoktu acik bir uygulama yada test programi..

En son olarak formak attim sonuc olarak duzelmisti..

Sizde verilerinizi yedekleyin ve format ayin duzelecektir.

Bu olay benim başıma gelmişti. Tek cekirdekli olan amd işlemcimi çift çekirdek bir amd işlemci ile değiştirdim. Ilk başlarda herşey normaldi sonra oyun açtiğımda pc kapanmya başladı. İşlemci sıcaklıklarına baktığımda tavan yaptığını gördüm. Sonrasında 4-5 kez macunu değiştirdim işlemci fanını değiştirdim nafile. Sonra eski işlemcimi taktım herşey normale döndü. Problemin işlemcinde olduğunu düşünüyorum. Ama yinede o işlemciyi bir başka anakartta denemekte fayda var.

Kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı