efix

Decapat
İki hafta önce i5 8400 işlemcili bir bilgisayar topladım. Sıcaklık değerleri bugüne kadar normaldi. Fakat Afterburner programından işlemci sıcaklığını takip ettiğimde açılışta 80 dereceye yükseliyor ardından normal değerlere düşüyordu. Oyun oynadığımda ise (maks 30 dk.) 100 dereceyi görüyordu. Oyunu kapatır kapatmaz 50 civarı bir değer elde ediyordum.

Bilgisayarı Vatan'da topladık. İşlemci ve stok fanı normal bir şekilde takıldı. Bugün stok fanı kaldırdığım zaman, onunla beraber gelen termal macun işlemciyle tam kavuşmamıştı. Düzgün bir şekilde -öyle yaptığımı düşünüyorum- termal macunu işlemciye uygulayıp anakarta stok fanı güzelce oturttum.

Bu yazıyı yazarken aldığım değerler 39-42 derece arası. Oyuna girip yaklaşık 1 saat oynadım ve maksimum değer 83 derece oldu. Sanırım biraz daha inmesi gerekiyor.

Yaz sonu sıvı soğutucuya geçeceğim. Ama şu an bu değerleri düşürebilmek adına herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki hava akışını iyileştirmeniz faydalı olacaktır.
Ön ve varsa yandan içeriye, üst ve arkadan dışarıya hava atacak şekilde güçlü fanlar tercih edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı