i5 8400 Sisteme 10.000 TL'ye kadar güncelleme önerisi

Batuhankozann

Femtopat
Daha fazla  
i5 8400 bir işlemcim var yayın yapmak istiyorum, nasıl bir ekran kartı alabilirim darboğaz olmayacak şekilde? 8.000 TL bütçem var ekran kartı için, 7-8 ay içinde almayı düşünüyorum. Anakartım: MSI B365-M Pro VH onun için uyumlu bir 2x8 RAM istiyorum MHz 3000 olursa iyi olur belki anakarti sonradan değiştiririm. Ve anakart üzerine takılan SSD istiyorum, 500 GB ve 1 TB önerirseniz sevinirim. Anakartima olacak en iyi SSD'yi de onerirseniz sevinirim 1 kere alacağım sağlam ve iyi olsun değiştirmek istemiyorum sonradan tekrar teşekkürler.

Hocam tüm elinizdeki sistemi yazar mısınız? Monitör de dahil. O sisteme yatırım yapılmaz. En azından alacağınız ekran kartı hem darboğaz yapabilir hem de yayın sırasında yüksek işlemci kullanımı ile işlemciniz kaldıramayabilir.

İşlemci ve anakartı satın. O bütçeye alacağınız kart darboğaz yapar. İşlemci ve anakartı 2K civarına satarsınız. 10K olur toplam. 10K’ya bunları öneririm:

Eğer ekran kartını ikinci el tercih ederseniz rx 6700 XT alabilirsiniz.

Hocam her şeyden önce işlemci ve anakarti değiştirmeniz lazim o işlemci çok fazla bir ekran kartını besleyemez.
Ne onerebilirsiniz peki ileriye dönük almak istiyorum hocam sistemimi . Power MSI MPG a650gf 80+ Gold dış kasam gametech Legend . Ram işlemci anakart ekran kartı ve anakartin üstüne takılacak bir SSD istiyorum şahsen ram ve SSD de aynı şekilde ileriye dönük birşey alamak istiyorum. Uzun süre değiştirmek istemiyorum sistemimi . Monitör olarak da 144hz 1ms kullanıyorum yakında 2. Monitör yapacağım onu belki bı tik daha yüksek bir Hz geçişi yapabilirim

Hocam tüm elinizdeki sistemi yazar mısınız? Monitör de dahil. O sisteme yatırım yapılmaz. En azından alacağınız ekran kartı hem darboğaz yapabilir hem de yayın sırasında yüksek işlemci kullanımı ile işlemciniz kaldıramayabilir.
Kasa: GameTech Legend Pro
Power Supply: Msi Mpg A650GF 80+ Gold 650W
Anakart: Msi B365M Pro Vh
İşlemci: Intel Core İ5 8400
Ram: T-Force Dark 8GB DDR4 3000Mhz
Ekran Kartı : Amd Radeon R5 220
Ssd: Ssd Plus 240GB
Monitör: 144hz 1 MS

Hocam sistemimi güçlü ve ileriye dönük bir şey istiyorum bu yıl içinde almayı planlıyorum sanırım powerim ve dış kasam yeterli . Ram 16gb düşünüyorum SSD de almak istiyorum anakartin üstüne takılan 1tb düşünüyorum onuda dediğim gibi durmadan değiştirmek istemiyorum sistemimi ne önerirsiniz siz yayın Youtube gibi işlerde yapmak istiyorum. AMD pek kullanmak istemiyorum Intel daha iyi gibi geliyor bana . Sistemimi MSI uzeirne düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ne önerirsiniz

İşlemci ve anakartı satın. O bütçeye alacağınız kart darboğaz yapar. İşlemci ve anakartı 2K civarına satarsınız. 10K olur toplam. 10K’ya bunları öneririm:

Eğer ekran kartını ikinci el tercih ederseniz rx 6700 XT alabilirsiniz.
Hocam Intel daha çok düşünüyoryum Intel için ne dersiniz acaba ? Onerebileceginiz birşey varmı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı