i5 8400 ve GTX 1060 Sistemde Kasma Sorunu

Emirfb1907

Decapat
1150 dolar PC topladım Technopat'ın ki GTX 1060 6GB i5 8400 vs. vs yanında da 144 Hz monitör aldım. Monitör PUBG'de ortada bile oynatmıyor aldığım yerde ultrada rahatlıkla oynarlarken videosu var.

Ben düşükte bile kasarak oynuyorum 144 Hz monitör olduğu için 144 FPS mi almam gerekiyor? Bilgili olan monitör markası AOC 24 inch 144 Hz 1ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS drop dedigimiz olay mi? MSI after burner ile bir izle tam takildigi anda FPS dusuyor mu diye.

Sonucu buraya yazar mısın? Ben de o kasayı almayı düşünüyorum.
Kasada sıkıntı yok monitörümde sıkıntı var.
Sırasıyla uygula yazdıklarımı.
Masaüstünde mouse'a sağ tıkla ve NVIDIA Denetim Masası'na tıkla.
Sonra sol üstten "Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap" kısmına gel ve "Benim tercihimi kullan ve şunlara önem ver" yerine gel.
Barı "Performans" kısmına çek ve kaydet.
Sonra sol üstten "3D Ayarlarının Yönetilmesi" kısmına gel ve resimde altını çizdiğim yerler gibi yüksek performansa al kaydet.
Çok hafif düzelmeler oldu ama hala takılmalar var hocam.
Hele PUBG ultrada ekran ölçeği 100'de sanki 25 FPS gibi kasıyor.

Ali abi selamun aleyküm, abimle telefonda konuşmussunuz. Ekran kartını güncelledim, çözüm yolu bulamıyorum bu PUBG ve GTA 5'deki kasmalara. 100 FPS'de takılmalar kasmalar oluyor, ultrada 60 70 FPS'de oynatmıyor, lütfen yardım et.

Windows 10 Ayarlar - Monitör - Gelişmiş Görüntü Ayarları - Monitör 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri - Monitör - Ekran Yenileme Sıklığı
Şeklinde ilerleyerek monitörünüzün yenileme sıklığını yani tazeleme hızını, yabancı tabiri ile Refresh Rate'ini değiştirebilirsiniz.

Sizde burası 144 mü?
monitor-hertz-ayari-technopat.JPG

Evet abi benimki 144'de.
Abi ben monitör sıvı soğutma + Windows 10'la birlikte 13000 TL'ye aldım, inşallah bu sorunu çözeriz para boş gitmemiş olur.
Windows 10 Ayarlar - Monitör - Gelişmiş Görüntü Ayarları - Monitör 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri - Monitör - Ekran Yenileme Sıklığı
Şeklinde ilerleyerek monitörünüzün yenileme sıklığını yani tazeleme hızını, yabancı tabiri ile Refresh Rate'ini değiştirebilirsiniz.

Sizde burası 144 mü?
Eki Görüntüle 335008
Sorun başka ne olabilir abi?
Benchmark testi yaptık dünya genelinde ekran kartı %37'den daha iyi normal sistemim de %56'dan daha iyi. Sorun kasada değil bence monitörle ilgili bi ayarda.

Nadia denetim masasından özel çözünürlük hazırla o zaman dostum videoları bulabilirsin sırasıyla şunları yap.
Özel çözünürlük ayarlarını 60 Hz 32 Bit olarak ayarla ve kaydet.
Daha sonra oyuna gir ve tam ekran pencereli modda çalıştır, otomatik olarak 60 FPS sabitlenecektir.

dostum60 hz de niye oynıyım ki 144 e alıştığım için gözüme 120 hz bile kasıyor gibi geliyor
sorun yokmuş aslında monitörüm 144 hz olduğu içinmiş 144 fps alamayınca

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı