i5 8400 ve GTX 1080 sistem toplama

WalterWhite99

Hectopat
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi topladığım sistemde uyumsuz parça olup olmaması, darboğaz olup olmaması ve güç kaynağının yeterliliği konularında şüphelerim var bilen arkadaşların görüşlerini almak istiyorum. Sistem şöyle:

Ekran kartı: GeForce GTX 1080
İşlemci: Intel Core i5 8400
Anakart: MSI Z370-A PRO
RAM: Crucial 16GB Ballistix Sport DDR4 2400Mhz CL16 1.2V PC Ram
Kasa ve PSU: Corsair 100r (600w 80 plus sertifikalı PSU içinde)

Son düzenleyen: Moderatör:
8400'ün boost edilmiş hali 4GHz. Muhtemelen 1080'i bekleyecektir. PSU yeterli. RAM konusunda bütçe artırma mümkünse frekans değeri daha yüksek bir RAM tercih et derim. Şu sıra fiyatlar çok yüksek, eğer uygunsa diyorum.

upload_2017-11-25_12-32-38.png

Almışken ''K'' ibaresi almakta fayda var kasa ve PSU sizin istediğinizden olabilir. Toplam bütçeniz nedir?

Eki Görüntüle 268460

Almışken ''K'' ibaresi almakta fayda var kasa ve PSU sizin istediğinizden olabilir. Toplam bütçeniz nedir?
Bütçem maksimum 5000 tl. Vatan Bilgisayar black friday kampanyasından işlemciyi 870 tl gibi uygun bir ücretle aldığımdan k ibareli işlemci sadece oyun için bana biraz fazla geliyor.

8400'ün boost edilmiş hali 4GHz. Muhtemelen 1080'i bekleyecektir. PSU yeterli. RAM konusunda bütçe artırma mümkünse frekans değeri daha yüksek bir RAM tercih et derim. Şu sıra fiyatlar çok yüksek, eğer uygunsa diyorum.
RAM'leri çift kanal 3000 mhz CL 15 gecikme süreli RAM'lerle değiştirdim. Herhangi bir uyumsuzluk yapmaz değil mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı