i5 8500 bilgisayar macOS Mojave için uyumlu mu?

Sorun çıkmaz değil mi? MacOS kurarken bilgisayar tamire gitti ve BIOS çipi değişti.
Bu bilgisayarda mı? Eğer öyleyse BIOS çipi ile değil farklı bir şey ile sorun oluşmuştur. Belki işletim sistemi bozulabilir. Daha üst şeyler olacağını sanmıyorum. BIOS çipinin macOS kurarken yakından bile pek alakası yok zaten.

Bu bilgisayarda mı? Eğer öyleyse BIOS çipi ile değil farklı bir şey ile sorun oluşmuştur. Belki işletim sistemi bozulabilir. Daha üst şeyler olacağını sanmıyorum. BIOS çipinin macOS kurarken yakından bile pek alakası yok zaten.

Evet 256 GB yerim var şimdi macOS Monterey ve Windows Dual boot kullanabilir miyim 256 GB yeter mi?

MacOS Mojave kurarken sorun oldu BIOS'dan ekran kartı yerine Intel UHD'yi seçtim bilgisayar açılmadı, BIOS açılmadı ve görüntü gitti.
Bu macOS değil aksine BIOS ile alakalı bir şey. Bunu macOS yapmamış, siz BIOS ayarlarını kurcalarken olan bir şey. Onun dışında eğer görüntü kablosu hala R7 240'a bağlıysa ondan dolayı bilgisayar oradan görüntü vermemiş olabilir.

Bu macOS değil aksine BIOS ile alakalı bir şey. Bunu macOS yapmamış, siz BIOS ayarlarını kurcalarken olan bir şey. Onun dışında eğer görüntü kablosu hala R7 240'a bağlıysa ondan dolayı bilgisayar oradan görüntü vermemiş olabilir.
Peki hocam Windows'da Valorant var macOS kurarsam "DualBoot" kullanabilir miyim?

Yaptığınız şeylere göre değişir. Eğer çok oyun oynuyorsanız ve yüklüyorsanız yetmeyebilir. Oyunlar için ekstra bir HDD alabilirsiniz.

Oyunlar SSD'ye kurulu HDD alıp kurarsam oyun yavaşlar mı?
Yaptığınız şeylere göre değişir. Eğer çok oyun oynuyorsanız ve yüklüyorsanız yetmeyebilir. Oyunlar için ekstra bir HDD alabilirsiniz.

Bir de hocam Monterey'i 14.4 GB USB'ye kurabilir miyim bir de benim bilgisayar için uyumlu EFI dosyasını nereden bulabilirim?

Oyunlar SSD'ye kurulu HDD alıp kurarsam oyun yavaşlar mı?

Bir de hocam Monterey'i 14.4 GB USB'ye kurabilir miyim bir de benim bilgisayar için uyumlu EFI dosyasını nereden bulabilirim?
7400 RPM gibi bir hızda HDD alırsanız çok bir oyun yavaşlığı yaşayacağınızı sanmıyorum. Onun dışında Monterey imajı sanırım 16 GB belleklere yetmiyordu. İsterseniz deneyebilirsiniz ancak benim önerim 32 GB bellek kullanmaız olacaktır. Onun dışında Technopat'daki imajlarda zaten sisteminiz için gerekli EFI dosyası mevcut. Eğer o sorun çıkartırsa EFI oluşturabiliriz.

Geri
Yukarı