i5 8500 RX5600XT sistem yükseltme

Bütçe
7000-10000

Rhulkinator

Kilopat
Daha fazla  
İmzamda belirttiğim sisteme sahibim, 2018 yılında GTX1060 ile beraber Vatan Bilgisayar çalışanlarının tavsiyesi ile toplamıştım. Birkaç yıl önce ekran kartını RX5600XT ile değiştirdim performans biraz arttı ama son zamanlarda oyunlarda droplar oluyor ve çok düşük FPS'lerle oynuyorum. Bu aralar sadece CoD MW2 ve WoW oynuyorum, CoD da çok yüksek fps olmasa da olur yüksek ayar takıntım yok drop olmasın yeterli, WoW'da ayarları kısmama rağmen 20-25 kişilik raidlerde çok düşük fpslerle oynuyorum işlemci isteyen bir oyun galiba. sağlıklı bir sistem olmadığı kanaatindeyim darboğazlar var sanırım. Buna ek olarak PSU da kasaya dahil olanlardan o da pek kaliteli değil sanırım ses yapmaya başladı. 1080p 144hz ekranım var, şimdilik sadece işlemci, anakart ve PSU değiştirsem ilerde de orta halli bir ekran kartı alsam nasıl olur? İşlemci ve anakart tavsiyeleriniz nelerdir? İleriye dönük bir işlemci anakart istediğim için 7000-10000 TL bandı yeterli olur mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam sen NVIDIA sisteme AMD takarsan o darboğazlar normal upgradeliyeceksen NVIDIA upgradelemeliydin.

Hocam ne alakası var anlayamadım. Intel sisteme AMD takılamaz diye bir şey mi var?
O ekran kartı o işlemciye fazla olduğundan darboğaz yapar. Eğer ki aynı seviyede NVIDIA ekran kartı takmış olsaydı yine darboğaz yapacaktı. Lütfen ezberden sallamayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 yılında sana I5 8500 ile Z370 tavsiye edenler ile bir daha konuşma.
Bu bütçeye AM5 toplanması imkansız gibi, eski parçalar satılırsa belki toplanır.
Ya da
Ya da

2018 yılında sana I5 8500 ile Z370 tavsiye edenler ile bir daha konuşma.
Bu bütçeye AM5 toplanması imkansız gibi, eski parçalar satılırsa belki toplanır.

Teşekkürler, Ryzen 5 7600X alsam şuanki ekran kartıyla yine bir darboğaz olacak değil mi işlemci yüksek olduğu için? Ekran kartını sistemle beraber alınca daha uyguna geliyor sanırım biraz daha bekleyip bütçeyi genişletip eski sistemi satıp yeni bir sistem mi alsam ki kararsız kaldım.

Teşekkürler, Ryzen 5 7600X alsam şuanki ekran kartıyla yine bir darboğaz olacak değil mi işlemci yüksek olduğu için? Ekran kartını sistemle beraber alınca daha uyguna geliyor sanırım biraz daha bekleyip bütçeyi genişletip eski sistemi satıp yeni bir sistem mi alsam ki kararsız kaldım.
Yani, evet ama bu darboğazın seni kötü etkileyeceğini sanmıyorum.
Eski sistemi satıp kampanyalı sistem kovalamak iyi bir seçim olabilir ama şu anki ülke ekonomisi yüzünden kesin bir şey söyleyemem.
Her an her şeyin fiyatı iki katına çıkabilir.

i5 12400f ile beraber şu anakartı almayı düşünüyorum, bu işlemci geleceğe yönelik bir işlemci olur mu? İlerde 2k için bir ekran kartı alırsam bu işlemci yeter mi?

Geri
Yukarı