i5 8600 düşük frekansta çalışıyor

Stetra

Hectopat
Düne kadar masaüstü bilgisayarımda sorun yoktu. Cyberpunk 2077 yükledim, oyundan çıkınca bilgisayarım inanılmaz derecede kasmıştı. Ben de virüs vardır diye formatı bastım.
Gelin görün ki bilgisayar açıldıktan kısa bir süre sonra işlemci hızım 0.77MHz sabitleniyor. Fena kasıyor. Araştırmalarıma dayanarak güç ayarlarını performansa çektim, BIOS'u resetledim ama çözüm olmuyor. Az evvel fark ettim bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açtığım zaman bir daha yapmıyor. Ama kapatıp açınca tekrar 0.77MHz çekiyor.
Sizlerden ricam program önermeyin. Neden oluyor kesin, çözümü bilen var mı dostlar?
Teşekkürler.

i5 8600 4.3MHz.
MSI RTX 2070.
16 G.Skill 3200MHz.
970 Evo Plus 500GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düne kadar masaüstü bilgisayarımda sorun yoktu. Cyberpunk 2077 yükledim, oyundan çıkınca bilgisayarım inanılmaz derecede kasmıştı. Ben de virüs vardır diye formatı bastım.
Gelin görün ki bilgisayar açıldıktan kısa bir süre sonra işlemci hızım 0.77MHz sabitleniyor. Fena kasıyor. Araştırmalarıma dayanarak güç ayarlarını performansa çektim, BIOS'u resetledim ama çözüm olmuyor. Az evvel fark ettim bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açtığım zaman bir daha yapmıyor. Ama kapatıp açınca tekrar 0.77MHz çekiyor.
Sizlerden ricam program önermeyin. Neden oluyor kesin, çözümü bilen var mı dostlar?
Teşekkürler.

i5 8600 4.3MHz.
MSI RTX 2070.
16 G.Skill 3200MHz.
970 Evo Plus 500GB.

İşlemci ısındığından dolayı olabilir mi? Sıcaklık değerlerinizi paylaşın.

33- 35 derece . hiç birşey yapmadan oluyor açıldıktan kısa bir süre sonra
uyku moduna alıp tekrar açtığım zaman birdaha olmuoyor çok enterasan..

Son düzenleme:
aldığım halde yapıyor . cyerbunk 2077 50 - 60 fps arası yüksek ayarlada dlls açık
uyku moduna çevirip açınça tekrarlamıyor. kimsenin başına gelmedimi acaba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı