i5 8600 ısınma sorunu

Termal macunu yaklaşık 4 saat önce sıvı soğutmayı monte ederken sürdüm.Soğutucunun da kendisi aşırı derece de yüksek kuvvet uygulanmadıkça yerinden santim bile oynamayacak şekilde sabit.Soğutucu ile ilgili bir sıkıntı yok.Anakartın sıcaklık ölçen kısımı tozlanmış,hasar görmüş vs bir durum olamaz mı?Bios ile ilgilide olabilir belki kurulumdan beri bios update i atmadım.
100 derece de hala sorunsuz çalışmasına galiba bir tek ben ve benimle görüşen destek takıldı.Bu hiç kafanızı kurcalamıyor mu dostlarım? :D

AIDA64,Core Temp ve Intel Extreme Turning Utility programı stress test yaparken kendisi gösteriyor sıcaklığı.Stress test sırasında da sıcaklık saniye de 10 derece oynuyordu.
Çift ekran kullanıyorum,AIDA64 ü sürekli 2. ekranım da takip ediyorum mesela oyun içerisindeyken sıcaklık 70 derece iken alttab attığım saniye (gerçekten abartmıyorum en fazla 1 saniye) içerisin de 15-20 derece düşüyor sıcaklık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı