i5 8600K - RX 580 sistemde CPU kullanımı %90 oluyor

sukrubilgicc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB - 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
250 GB M.2 SSD
Ekran kartı
RX 580 8GB
Anakart
Msi 370Z Tomahawk
İşlemci
İ5 8600k
Merhaba.
Sistemim aşırı CPU kullanımından ötürü PUBG Mobile oynarken donmalara sebebiyet veriyor. İşlemci ve ekran kartı termal macunları 1 hafta önce coolar Master termal macun ile yapıldı.
Sistemim;
i5 8600K.
MSI 370 Z Tomahawk (işlemci ve anakart OC destekli fakat OC yapmadan kullanıyorum sistemimi.)
MSI Radeon RX 580 8 GB.
16 GB RAM 3200 Hz ( OC ile şu an 3200 de kullanıyorum ramları)
250 GB M.2 SSD.
600W Power.
Corsair tek fanlı sıvı soğutucu.
Aynı sistemi işlemci, anakart, ekran kartı kullanan bir arkadaşım var aynı sistemleri almıştık zamanında. Onun değerleriyle kıyasladığımızda arada çok fark var. Onun işlemci kullanımı %40-50 aralarındayken benim %80 90, ayrıca bilgisayarıma sıfırdan temiz dosyalar ile format atıp herhangi bir ayar yapmadan sadece PUBG Mobile indirip oynuyorum. Oyun ayarlarım ise arkadaşımın ayarlarıyla aynı beraber PUBG Mobile oynuyoruz.

yeni.PNG

Resimde %94'lük bir CPU kullanımı mevcuttur sıcaklık değerlerim çok normal olmasına rağmen bu sorunu uzun süredir yaşıyorum.

MSI Afterburner ile anlık degerleri kontrol et, Task Manager dogru degil anlık degerler icin.
Msi Afterburner ile de denedim resimde gördüğünüz oranlarla arasında %4 yada %5 bir fark var msi afterburnerde bir tık daha az cıkıyor değerler ama yinede çok fazla.

yardım lütfen

Son düzenleme:
MSI Afterburner ile de denedim resimde gördüğünüz oranlarla arasında %4 ya da %5 bir fark var MSI Afterburner'de bir tık daha az cıkıyor değerler ama yine de çok fazla.

Yardım lütfen.

8600k 6c/6t bir islemci, Discord acsan bile bu kullanımları gormen normal. Üstelik emülator CPU kullanımını arttıran bir faktör.

8600k 6c/6t bir islemci, Discord acsan bile bu kullanımları gormen normal. Üstelik emülator CPU kullanımını arttıran bir faktör.
Evet fakat sorun şu ki ben ve arkadaşım aynı sistemleri kullanıyorum ikiminizde parçaları aynı işlemci , anakart , ram vb hatta bende sıvı soğutucu mevcut onda ise kule tipi sıcaklık değerlerim gayet normal ama arkadaşımın cpu kullanım seviyesi benim cpu kullanım seviyemden çok daha düşük , bunu aynı oyunda aynı uygulamalar acıkken test ettik.

Yeni konular

Geri
Yukarı