i5 8600K'ya soğutucu önerisi

İkinci uygun fiyata güzel bir kasa aldım işlemci, anakart, RAM, kasa, Power ekran kartı bende vardı ama işlemci soğutucusu çok iyi değil işlemciye overclock yapacağım ama stock halde bile 6 dk Prime95 testinde 74 derece oldu bende ikinci el güzel bir soğutucu aradım ve 2 tane buldum sistemi ve soğutucuları aşağıya yazıyorum hangi soğutucu daha mantıklı olur fiyat olarak bunları kullanmış ya da bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa güzel olur.

i5 8600K.
Gigabyte Z370-HD3
16 GB 3600MHz CL18 RAM.
XFX RX 5600XT.
Corsair Force MP510 480GB.
Aerocool 650W 80+ Gold Power.

MSI Core Frozr L 1 tane kendi fanı ve satıcı aynı fandan bir tane daha veriyor fiyat 500TL garanti yok.

Cooler Master ML240l V2 900TL 22 ay garantili.

Bu iki soğutucu arasındaki 400TL fiyata değer mı işlemci 4.8GHz civarı bir değere çıkaracağım ama emin olmadım sıvı soğutma güzel ama Core Frozr"da çok güçlü bir hava soğutma. Tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Bu ikisinden daha iyi ve daha F/P çok soğutucu var. Hele ML240L V2'yi asla önermem.

Tam bütçe nedir? 1000 TL maksimum ise alabileceğin çok seçenek var bu ikisinin yerine. Bütçe söylersen ona göre öneri yapabilirim.

İyi değil demedim. Sadece çift fanli SE 224 XT daha iyi. Ayrıca inceleme videoları da çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor.

Hocam söylemeyi unuttum beni alacak olduğum Core Frozr L çift fanlı ikinci fanı ile beraber verecek satıcı aynı iki fan orijinal bana çok uygun geldi yani fanların 150.000 saat çalışma süresi var 2 yıldır aralıksız çalışsa bile 20.000 saat etmiyor hem çokda temiz kullanılmış resimler net ve detaylı ve benim de içimde çok sindi bu ürün ama yorumlarınız için sağ oluın.

Bu ikisinden daha iyi ve daha F/P çok soğutucu var. Hele ML240l v2'yi asla önermem.

Tam bütçe nedir? 1000 TL maksimum ise alabileceğin çok seçenek var bu ikisinin yerine. Bütçe söylersen ona göre öneri yapabilirim.

Yani 1000TL evet ama MSI Core Frozr L çok uygun geldi bana ama bu bütçede iyi bir öneriniz varsa buyurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı