i5-9300h çok ısınıyor

Laptopun soğutucusu var mı? Yoksa almanızı öneririm.
Yok.
Marka model nedir?
Marka bilerek söylemedim. HP. Çünkü anında o kronik sorunlu, ısınma sorunu var gibisinden mesaj alacağım için yazmak istemedim. Yapabileceğim çözümleri öğrenmek istiyorum.
O soğutucular işe yaramıyor laptop olduğu için normal ısınması.

Zorundasınız.
Parçalara zarar verme ihtimalim çok mu? Garanti dışına çıkar mı?

Marka bilerek söylemedim. HP. Çünkü anında o kronik sorunlu, ısınma sorunu var gibisinden mesaj alacağım için yazmak istemedim. Yapabileceğim çözümleri öğrenmek istiyorum.
Kronikten ziyade o ekran kartına tam yetecek bir işlemci olduğu için kullanım yüzdesi sürekli yüksek oluyor ister istemez.

Kronikten ziyade o ekran kartına tam yetecek bir işlemci olduğu için kullanım yüzdesi sürekli yüksek oluyor ister istemez.
Ben HP kullanmıyorum ama işlemci ve ekran kartı birlikte %90-100 seyretse bile 75 derece falan alıyorum oyunlarda. Dediğiniz gibi yüksek yüzde ile alakalı olsaydı bende de ısınma sorunu olurdu. Kaliteli bir termal macun değişimi ve bakımları yapıldığı sürece düşmüyorsa o zaman kronikten bahsedebiliriz.

Yok.

Parçalara zarar verme ihtimalim çok mu? Garanti dışına çıkar mı?

Bende de i5 6402p var ve Witcher 3'ü 1920x1080 de oynarken 50-55 derece arası dolaşırken termal macun çöp olduğundan beri oyuna girdikten 5 dakika sonra işlemcinin ısısı 60 derece altına düşmüyor.

Peki servise gidip termal macun yenilemesi yapmalarını istesem faydalı olur mu yoksa kendi elimle mi yapmamı tavsiye edersiniz?
Eliniz vida tornavida tutmayı biliyorsa parçalara nazik davranarak basit bir şekilde kendiniz değişebilirsiniz. Zor bir yanı yok. YouTube üzerinden o modelin nasıl açıldığına vs. bakabilirsiniz. Temizlerken elinizde varsa İzopropil alkol de kullanabilirsiniz.

Eliniz vida tornavida tutmayı biliyorsa parçalara nazik davranarak basit bir şekilde kendiniz değişebilirsiniz. Zor bir yanı yok. YouTube üzerinden o modelin nasıl açıldığına vs. bakabilirsiniz. Temizlerken elinizde varsa İzopropil alkol de kullanabilirsiniz.
Yani son olarak, en başta toz temizliği falan daha sonra termal macun yenilenmesi eğer o da işe yaramazsa ThrootleStop mu önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı