i5-9300H en iyi Undervolt değerleri

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 417
W

WD40

Ziyaretçi
2 Gündür undervolt denemeleri yapıyorum ancak en stabil yani en iyi performans ve en dusuk sıcaklık değerlerini konusunda emin olamadım.
Core ve cache değerlerini aynı mı tutmalıyım? Farklı olacaksa değer farklılığı ne olmalı?
Bu işlemci ya da undervolt hakkında deneyimli kişilerin yardımlarını bekliyorum.

İki değeri aynı tutmalısın, değerler kişiden kişiye farklılık gösterir kendi işlemcine uygun değerleri bulmalısın.

İki değeri aynı tutmalısın, değerler kişiden kişiye farklılık gösterir kendi işlemcine uygun değerleri bulmalısın.
İki degeri ayni tutmamizin nedeni nedir? ve demek istedigim şey bu işin standartı nedir yani. Ornegin r20’den 2k puan alıp aynı zamanda ısıyı 90 derecede tutmak istiyorum ancak ikisini saglayamiyorum bir turlu

İki degeri ayni tutmamizin nedeni nedir? ve demek istedigim şey bu işin standartı nedir yani. Ornegin r20’den 2k puan alıp aynı zamanda ısıyı 90 derecede tutmak istiyorum ancak ikisini saglayamiyorum bir turlu
90C? Bence en iyisi sogutucu almak. Paraniz var ise markette guzel 3,4 bakir borulu 120mm fanli kule tipi sogutucu bakabilirsiniz.

90C? Bence en iyisi sogutucu almak. Paraniz var ise markette guzel 3,4 bakir borulu 120mm fanli kule tipi sogutucu bakabilirsiniz.
Ağır yükte max 90 derece değeri benim için yeterli. Undervolttan önce 99-100 dereceleri gördümde undervolt’a basladim. Bu hafta termal macun degisimi yapacagim, sogutucu kullaniyordum ancak kablosu koptu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı